در نشست هم‌اندیشی مسئولان و فعالان اقتصادی کیش با وزیر میراث فرهنگی مطرح شد:

توسعه اقتصاد دریامحور و گردشگری، برنامه محوری سازمان منطقه آزاد کیش

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، توسعه اقتصاد دریامحور و صنعت گردشگری با نگاه ملی و فراملی را از برنامه‌های محوری سازمان متبوع خود عنوان کرد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، در نشستی که با حضور علی‌اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و جعفر آهنگران رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، جمعی از سرمایه‌گذاران، نمایندگان جوامع، صنوف‌، فعالان عرصه گردشگری و اصحاب رسانه برگزار شد، برخی مسائل و مشکلات گردشگری این جزیره مطرح و راهکارهای پشتیبانی و مانع‌زدایی از فعالیت‌های عرصه گردشگری در کیش مورد بررسی قرار گرفت.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با تقدیر از همراهی مسئولانه فعالان اقتصادی و سرمایه‌گذاران کیش در جهت رونق همه‌جانبه این جزیره، بخش خصوصی توانمند و همراه در جزیره کیش را ظرفیت ارزشمند و مناسبی برای توسعه این منطقه آزاد برشمرد.

جعفر آهنگران، نگاه به جزیره کیش را نگاه به کل مناطق آزاد کشور عنوان کرد و گفت: هر تلاشی که در این منطقه می‌شود، باید برای جلب منفعت عمومی و ملی می‌باشد.

وی تاکید کرد: نگرش و دغدغه فعالان اقتصادی و گردشگری کیش، ملی است و این موضوع، کار و مسیر را بسیار آسان می‌کند.

رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد کیش بر ضرورت توجه جدی به توسعه اقتصاد دریامحور در کیش تاکید نمود و افزود: اقتصاد دریامحور باید به سمتی برود که سرمایه‌گذاران جدید برای فعالیت در این حوزه جذب شوند.

آهنگران با اشاره به ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های جزیره کیش اظهار داشت: بی‌تردید توسعه گردشگری به عنوان محوری‌ترین فعالیت منطقه آزاد کیش، نیازمند اهتمام جدی مسئولان در اعمال سیاست‌های حمایتی برای رونق کسب و کار و استمرار فعالیت‌های بخش خصوصی است.

وی‌، توسعه تجهیزات بیمارستانی‌، رونق گردشگری سلامت‌، اعطای تسهیلات بانکی برای رشد صنعت گردشگری، توسعه‌ اقتصاد دریامحور با تکیه بر توان موجود و ارتقاء زیرساخت‌های فعلی‌، حفظ محیط زیست و تامین زیرساخت‌های انرژی و آب و برق ساکنان جزیره کیش را از مهم‌ترین برنامه‌های سازمان منطقه آزادکیش عنوان کرد‌‌.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش همچنین با اشاره به تامین نظر ریاست ‌جمهوری برای خرید واکسن توسط بخش خصوصی، یکی از شانس‌های مدیران کیش را همراهی اصناف و فعالان اقتصادی کیش دانست و اظهار داشت: حسن‌نظر، همراهی و تشریک مساعی این افراد که دغدغه‌ اجتماعی دارند، ستودنی است.

آهنگران با اشاره به اهمیت گردشگری سلامت گفت: با توجه به ظرفیت‌های کیش، هنوز راهی طولانی برای رسیدن به جایگاه شایسته این منطقه پیش روی داریم.

وی با اشاره به اینکه ۶۰هتل در دست ساخت بودند که به علت نوسانات ارزی و قوانین جدیدی همچون مالیات بر ارزش افزوده با مشکلاتی مواجه شده‌اند، از وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خواست تا با اعطای وام بانکی جهت توسعه بوم‌گردی و رونق گردشگری منطقه، یاری‌گر بخش خصوصی باشند.

آهنگران، طرح جامع کیش را بسیار مهم تلقی و ابراز امیدواری کرد به زودی و پیش از نشست حاکمیتی بعدی، طرح جامع تایید شده در دست ارائه باشد.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در پایان بر لزوم رویکرد آینده‌نگرانه و در نگاه ملی به مسائل کیش و تامین زیرساخت‌های این منطقه تاکید کرد و خاطرنشان نمود: اتصال کیش به شبکه سراسری برق ضروری است و به علت تضمین فروش، می‌تواند نظر سرمایه‌گذار خصوصی را نیز جلب نماید.