توسعه جوامع محلی، از کلیدی‌ترین برنامه‌های مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور
توسعه جوامع محلی، از کلیدی‌ترین برنامه‌های مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور

مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: توسعه متوازن جوامع محلی در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور، یکی از کلیدی‌ترین برنامه‌های این مناطق است که باید مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، حمیدرضا مومنی در نشست با مدیران عامل مناطق ویژه اقتصادی کشور افزود: مسئولین مناطق ویژه اقتصادی، با تشکیل تیم‌های کارشناسی، نقطه نظرات خود را نسبت به پیشنهادات قانونی مبنی بر اصلاح قوانین مرتبط با مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به دبیرخانه شورایعالی ارائه دهند.

وی افزود: در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی جدید به دنبال کیفیت در ارائه خدمات هستیم. امروز اگر یک منطقه آزاد تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات داشته باشیم، یقینا می‌توانیم بار بزرگی از حوزه فناوری‌های نوین کشور برداریم و مسلما توفیق خواهیم داشت‌‌.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی خاطرنشان کرد: مناطق آزاد و ویژه اقتصادی تا زمانی که طرح جامع مصوب نداشته باشند، امکان توسعه نخواهند داشت و این یک مانع بزرگ در مسیر پیشرفت این مناطق است.

مشاور رئیس‌جمهور تصریح کرد: توسعه متوازن جوامع محلی در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور، یکی از کلیدی‌ترین برنامه‌های این مناطق است که باید مورد توجه قرار گیرد.

مومنی در ادامه به ظرفیت‌های مناطق آزاد جدید اشاره کرد و گفت: مناطق آزاد و ویژه اقتصادی جدید در کانون‌های جمعیتی نیستند و مشکلات مناطق نسل گذشته در این حوزه را نخواهند داشت؛ اما با این وجود به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده که تا زمانی که مشکلات مناطق آزاد و ویژه اقتصادی فعلی رفع نشود، مناطق نسل جدید وارد فاز بهره‌برداری نخواهند شد.

مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویزه اقتصادی در پایان بیان داشت: یکی از توفیقات امروز دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، تشکیل شوراهای تخصصی در دبیرخانه است که می‌تواند نقطه اتصال دبیرخانه شورایعالی به بخش خصوصی و متخصصان و نخبگان کشور باشد تا بتوان از این ظرفیت نیز استفاده کرد.

گفتنی است، در پایان این نشست هر یک از مدیران عامل مناطق ویژه اقتصادی، گزارشی از عملکرد و اقدامات مناطق خود ارائه دادند‌‌.