سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش اظهار داشت:

توسعه زیرساخت‌ها، لازمه تحقق شهر هوشمند و دیجیتال کیش

سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش، نگاه تحول‌گرای تیم مدیریتی جدید کیش و حمایت از زیرساخت‌های حاکمیتی جزیره در حوزه ارتباطات ثابت و سیار را جزء اولویت‌های اصلی این سازمان برشمرد.

به گزارش اخبار مناطق آزاد، محمدرضا نوایی‌لواسانی با حضور در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و جلسه ویژه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، بر لزوم ارتقاء پروانه اپراتور تلفن همراه سازمان منطقه آزاد کیش (تله‌کیش) تاکید کرد.

وی اظهار داشت: نگاه تحول‌گرای تیم مدیریتی جدید کیش، حمایت از زیرساخت‌های حاکمیتی جزیره به ویژه زیرساخت‌های حوزه ارتباطات ثابت و سیار جزء اولویت‌های اصلی سازمان منطقه آزاد کیش است؛ چراکه لزوم ایجاد بسترهای لازم برای نیل به شاخص‌های شهر هوشمند و دیجیتال شدن فرآیندهای جاری ازجمله اهداف سازمان منطقه آزاد کیش برای اپراتور تلفن همراه کیش است.

سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش همچنین با تاکید بر عزم و اراده جدی سازمان منطقه آزاد کیش در جهت توسعه پروانه اپراتور تلفن همراه کیش به سایر مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی، خاطرنشان کرد: رویکرد این سازمان حفظ و صیانت از دارایی‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری این منطقه به‌ویژه موضوعات مرتبط با حوزه‌های زیرساختی و پروانه MNO اپراتور کیش، به عنوان یکی از دارایی‌های ارزشمند این سازمان در حوزه فاوا محسوب می‌شود.

براساس این گزارش، رئیس اپراتور کیش با اشاره به طرح توجیهی ارتقاء پروانه اپراتور کیش به سایر مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی، گفت: مزیت حضور تله‌کیش در سایر مناطق آزاد، بهره‌برداری ساکنان و کسب و کارهای فعال این مناطق از معافیت‌های مالیات بر ارزش افزوده است.

مهدی نجاری در ادامه سخنان خود اظهار کرد: معافیت از رجیستری گوشی تلفن همراه، سهم بسزایی در جذابیت و رونق بخشیدن به مناطق آزاد خواهد داشت.

در ادامه این جلسه، سید اردوبادی رئیس هیات امنای تله‌کیش نیز یکی از شاخص‌های مهم هر شهر هوشمند را دسترسی به ارتباطات پرسرعت در دو حوزه ثابت و سیار دانست که بازگشت پروژه دکل‌های تجمیعی به تله‌کیش و احداث ۱۰۰کیلومتر تونل ارتباطی فیبرنوری بر مبنای تکنولوژی FTTX ازجمله پروژه‌های حیاتی زیرساختی جزیره می‌باشد که با حمایت سازمان منطقه آزاد کیش در سبد محصولات و خدمات اپراتور کیش قرار گرفته است.

گفتنی است، در این جلسه با حضور معاونان و اعضای کمیسیون سازمان تنظیم مقررات رادیویی، طرح نهایی ارائه شد و تا آینده نزدیک تصمیمات نهایی در این خصوص اتخاذ می‌شود.

لازم به ذکر است، اپراتور تلفن همراه کیش با سابقه بیش از ۲۵سال حضور در صنعت تلکام کشور، دارای ۲۰هزار مشترک فعال در جزیره کیش بوده و مشترکین این اپراتور در سرزمین اصلی نیز امکان استفاده از خدمات نسل چهارم تلفن همراه را دارند.

امید می‌رود ارتقاء پروانه این اپراتور به سایر مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی، سهم بسزایی در رشد و توسعه سرویس‌های حاکمیتی مناطق آزاد داشته باشد.