در دومین جلسه هم‌اندیشی همایش علمی سازه‌های نوین گلخانه‌ای مطرح شد:

توسعه صنعت گلخانه‌ای ایران با محوریت منطقه آزاد ارس

دومین جلسه هم‌اندیشی همایش علمی «سازه‌های نوین گلخانه‌ای» به میزبانی معاونت اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد ارس برگزار شد.

به گزارش اخبار مناطق آزاد، دومین جلسه هم‌اندیشی همایش علمی سازه‌های نوین گلخانه‌ای در ارس با حضور معاونین و مدیران سازمان منطقه آزاد ارس و نیز مدیران شرکت‌های گلخانه‌ای ارس تارلاامیر، آرتان قوچ ارس، مانارام ارس و نیز ‌گوزل طبیعت برگزار گردید.

در ابتدای این جلسه سرپرست معاونت اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزا ارس با اشاره به جایگاه محصولات کشاورزی در ارس، تبدیل منطقه آزاد ارس به قطب تولیدات گلخانه‌های شیشه‌ای در کشور و لزوم تقویت مرجعیت علمی منطقه در این حوزه را مورد تاکید قرار داد.

علی نوید با بیان اینکه دانش فنی موجود در شرکت‌های مستقر در منطقه در حد تکنولوژی‌های روز دنیا است، تصریح کرد: اشتراک این دانش و تجربیات با سایر بهره‌برداران در کشور می‌تواند به توسعه این صنعت بیانجامد که این امر به‌طور مستقیم افزایش اشتغال و توسعه اقتصادی را به همراه دارد. از این‌رو برگزاری همایش علمی که به صورت پنل تخصصی خواهد بود منجر به محوریت یافتن منطقه در راهبری صنعت گلخانه‌ای کشور خواهد شد.

همچنین، سرپرست معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس در این نشست ضمن ارائه نقطه‌نظرات خود و تاکید بر پیاده‌سازی ایده‌های مطروحه؛ خواستار مشارکت حداکثری بخش خصوصی در اجرایی کردن این همایش شد.

براساس این گزارش، معرفی نحوه استفاده از سازه‌هایی با صرفه اقتصادی، دعوت از انجمن گلخانه‌داران کشور برای همایش، تولید و انتقال دانش به کشورهای همسایه، دعوت از شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه کشاورزی، تداوم جلسات هم‌فکری دبیرخانه همایش در طول سال، از مواردی بود که در این نشست از سوی سرمایه‌گذاران مطرح گردید.‌

‌گفتنی است، این همایش اواخر آبان‌ماه سال جاری در منطقه آزاد ارس برگزار خواهد شد.