مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش تصریح کرد:

توسعه و ارتقاء زیرساخت‌ها؛ از اولویت‌های اصلی سازمان منطقه آزاد کیش

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش بر توسعه و ارتقای زیرساخت‌های جزیره کیش با هدف تحقق شهر هوشمند، تاكيد کرد.

جعفر آهنگران در نشست هم‌اندیشی و رسیدگی به مشکلات سرمایه‌گذاران جزیره کیش، بر نقش سازنده و تعامل موثر بخش خصوصی با سازمان منطقه آزاد کیش اشاره کرد و گفت: توسعه و ارتقای زیرساخت‌های جزیره کیش؛ آینده روشن و موفقی را در مسیر پیش روی این منطقه ترسیم می‌کند.

وی در ادامه تصریح کرد: محورهای توسعه و رونق اقتصادی در جزیره کیش نیاز به برنامه‌ریزی مدون و کوتاه‌مدت دارد؛ در غیر این صورت با مشکلات عدیده‌ای مواجه خواهیم شد.

رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد کیش اظهار داشت: سازمان منطقه آزاد کیش ضمن فراهم کردن مقدمات مورد نیاز به منظور ایجاد تحولی بزرگ در حوزه زیر‌ساخت‌های این منطقه، بر مانع‌زدایی، تسهیل و تسریع فرآیند سرمایه‌گذاری و پیشرفت طرح‌های عمرانی اهتمام ویژه‌ای دارد.

آهنگران با بیان این که در طرح جامع «کیش، شهر بدون کربن» یکی از شاخص‌ترین اقدامات این طرح ارزشمند است، ادامه داد: تحقق این امر مهم مستلزم تعامل و همکاری هر چه بیشتر سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی منطقه است.

به گفته وی، تعامل ایجاد شده میان سازمان و سرمایه‌گذاران تاثیر بسزایی در توسعه زیرساخت‌ها و پیشرفت طرح‌های عمرانی و سرمایه‌گذاری کیش دارد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش تاکید کرد: ۲۵سال گذشته در سطح کشور نخستین سیستم اتوماسیون اداری «نگار» در جزیره کیش راه‌اندازی شد، در حالی که در استان‌های مختلف کشور سیستم اداری به صورت سنتی بود.

آهنگران خاطرنشان کرد: در حال حاضر تمام سازمان‌های سنتی در سطح سیستم‌های پیشرفته توسعه یافتند، به گونه‌ای که از این منطقه پیشی گرفتند از این روی باید تلاش مضاعف خود را در زمینه استفاده از سیستم‌های به‌روز به کار گرفت.

وی، مدیریت زمان در ساختار سازمانی را از مولفه‌های اصلی توسعه و پیشرفت این منطقه برشمرد و گفت: توسعه فرآیندهای اداری در بستر فناوری ارتباطات و اطلاعات، ضمن این که سبب شفاف‌سازی و ارتقای عدالت اجتماعی می‌شود، از بروز فساد اداری نیز جلوگیری می‌کند.

آهنگران، ساماندهی خودروها و تامین برق جزیره کیش را از اقدامات مهم سازمان منطقه آزاد کیش در راستای مسئولیت اجتماعی این منطقه عنوان کرد و افزود: در تلاش هستیم پس از دریافت مجوزهای لازم، خودروهای هیبریدی را به جزیره کیش وارد نماییم.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در پایان سخنان خود، از تاسیس دبیرخانه‌ای با محوریت گردش کار، بایگانی و پردازش اطلاعات و تسهیل خدمات به سرمایه‌گذاران خبر داد.

گفتنی است، در این جلسه سرمایه‌گذاران ضمن ارائه پیشنهادها و راهکارهای موثر برای رفع مانع درخصوص اصلاح شیوه‌نامه‌ها، آیین‌نامه‌ها و تمدید پروانه‌ها، با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش به گفت‌وگو و تبادل نظر پرداختند.