سعیدمحمد در صحن مسجد خاتم الانبیاء(ص) در دیدار با مردم کیش تاکید کرد:

توسعه کیش بدون توجه به معیشت مردم جزیره، امکان‌پذیر نیست

مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، توجه به معیشت مردم هنگام اجرای هرگونه طرح اقتصادی، تولیدی و صادراتی را از اولویت‌های نخست مسئولان مناطق آزاد برشمرد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، سعید محمد، در نشست صمیمی با اقشار و اصناف جزیره کیش که در مسجد خاتم الانبیاء‌(ص) برگزار شد؛ با اشاره به فرموده حضرت امام خمینی(ره) که مردم ولی نعمتان انقلاب هستند، بر لزوم اهمیت معیشت مردم تاکید کرد و گفت: مناطق آزاد کشور با هدف رونق اقتصادی، تولید و صادرات ایجاد شده و نباید بهای آن را مردم بومی این مناطق پرداخت کنند‌‌.

به گفته وی، توجه به معیشت مردم در اجرای هرگونه طرح اقتصادی باید از اولویت‌های نخست مسئولان باشد و ضروری است این مهم را سرلوحه کار خود قرار دهند‌‌.

مشاور رئیس‌جمهور، توجه به معیشت و زیرساخت‌های کیش را از دغدغه‌های اصلی مردم این منطقه برشمرد و اظهار داشت: مدیرانی که تمایل دارند به مدیریت خود ادامه دهند، باید برای مردم کار کنند و با تشکیل کارگروهی نسبت به حل مشکلات مردم اقدام کنند.

سعید محمد، برگزاری جلسه بعدی را ارائه گزارش عملکردی درخصوص رفع مشکلات مطرح شده از سوی مردم این منطقه عنوان کرد و افزود: تمام موضوعات مطرح شده در این نشست از سوی مردم، ثبت می‌شود و در دبیرخانه قابل پیگیری است‌‌.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری-‌صنعتی و ویژه اقتصادی، بر لزوم اهمیت توسعه آموزش و پرورش و توریست علمی در منطقه آزاد کیش تاکید کرد و گفت: ما می‌توانیم در حوزه بسترسازی آموزش و توریسم علمی گام‌های موثری برداریم و به دلیل این که از ساز و کارهای لازم برخوردار نیستیم، اقدامات لازم با وزارت علوم است‌‌.

سعید محمد در رابطه با ضرورت ایجاد زیرساخت‌های لازم و مطرح شدن جزیره کیش به عنوان پایلوت فرهنگی در سطح کشور، تصریح کرد: حجاب و عفاف از جذابیت‌های زیادی برخوردار است و سبب جذب گردشگران زیادی خواهد شد‌‌.

وی با تاکید بر این مهم که کار فرهنگی نیاز به اقدامات زیرساختی دارد، اظهار داشت: با خِرد جمعی و برنامه‌ریزی در حوزه‌های فرهنگی کیش اقدامات موثری انجام خواهیم داد‌‌.

مشاور رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود به قراردادهای پیمانکاری که با معیشت جامعه کارگری ارتباط مستقیم دارد اشاره کرد و افزود: احداث خانه‌های پیش‌ساخته در قالب bot با جدیت تمام در دستورکار سازمان منطقه آزاد کیش قرار گرفته است‌‌.

سعید محمد در ادامه بر جایگاه ویژه ایثارگران تاکید کرد و گفت: برابر ضوابط اعلام شده کشوری وضعیت ایثارگران در اولویت قرار گیرد.

به گفته وی، فرهنگیان نیز دچار مشکلات معیشتی هستند و باید این قشر زحمتکش که نقش مهمی در توسعه و پیشرفت کشور دارند، مشکلاتشان حل شود‌‌.

دبیر شورایعا‌لی مناطق آزاد تجاری-‌صنعتی و ویژه اقتصادی درخصوص اشتغال‌زایی برای مردمان بومی کیش، اظهار کرد: فعالان اقتصادی هنگام سرمایه‌گذاری باید در قرارداد تعهدی را برعهده بگیرند که تعداد مشخصی از بومیان کیش را در پروژه خود جذب کنند‌‌.

سعید محمد، بر آمیخته شدن هنر و فرهنگ با  اقتصاد تاکید کرد و افزود: باید این مهم نیز مورد اهتمام ویژه قرار گیرد؛ چراکه هیچ فاصله‌ای بین هنر و ‌اقتصاد نداریم و هنر می‌تواند موتور محرکه اقتصاد شود.

وی، از رضایتمندی مردم از ارائه خدمات اسنپ در جزیره کیش خبر داد و بیان داشت: نمی‌توان جلوی کسب و کارها را گرفت، باید سریع دانش خود را به‌روز کرد و با شرایط روز خود را تطبیق داد.

مشاور رئیس‌جمهور در ادامه تصریح کرد: باید مردم بهترین، باکیفیت‌ترین و ارزان‌ترین خدمات را انتخاب کنند.

سعید محمد، نظارت بر کار اتحادیه‌ها با هدف رونق فضای کسب و کار مردم تاکید کرد و افزود: کسب و کارها در چار چوب قوانین بدون هیچ محدودیتی باید ارتقاء و توسعه یابند.

وی اظهار داشت: باید صیادی و کسب و کارهای حلال رونق پیدا کند و در راستای تامین بنزین با نرخ دولتی بر ارائه خدمات در اسکله صیادی نظارت دقیق شود‌‌.

مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری-‌صنعتی و ویژه اقتصادی، «سامانه سمباد» در مناطق آزاد را پل ارتباطی مردم برای ارائه نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود معرفی کرد‌‌.

گفتنی است، در این نشست که با حضور مشاور رئیس‌جمهور، هیات همراه، جعفر آهنگران مدیرعامل، معاونین و مدیران سازمان منطقه آزاد کیش و اقشار مختلف جامعه در مسجد خاتم الانبیاء(ص) برگزار شد، نمایندگان مردم کیش در صنوف مختلف مشکلات، پیشنهادات و انتقادات خود را در زمینه‌های معیشتی، مسکن، اشتغال‌زایی، فرهنگ، اقتصادی گردشگری و… مطرح کردند.