تولید، مهم‌ترین رمز موفقیت نظام اقتصادی کشور
تولید، مهم‌ترین رمز موفقیت نظام اقتصادی کشور

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل منطقه آزاد قشم از تولید به عنوان حرکتی برای اشتغال پایدار و مهم‌ترین رمز موفقیت در حوزه کلان اقتصاد کشور نام برد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، حمیدرضا مومنی در بازدید از یکی از شرکت‌های شناورسازی قشم، اظهار داشت: حرکت بر محور تولید، موجب تقویت کشور در حوزه صنایع و کاهش وابستگی‌ها به بیگانگان می‌شود و آماده‌ایم با تمام توان از سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی در این‌ منطقه به ویژه در سال جهش تولید حمایت‌ کنیم.

وی ادامه داد: فعالان صنعت شناورسازی قشم، با ارتقای دانش خود، این‌ منطقه را به قطب مهم کشور در ساخت انواع شناورهای مسافری، باری (لنج) آمبولانس دریایی، تفریحی، آلاچیق‌های گردشگری و همچنین شناورهای با کاربری رستوران‌های دریایی تبدیل کرده‌اند

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل منطقه آزادقشم یادآور شد: بهره‌گیری از نیروهای توانمند بومی در صنایع مختلف، از سیاست‌های مهم سازمان‌ منطقه آزاد قشم برای بهره‌مندی از شغل و کسب درآمد جوانان قشمی از ایجاد صنایع مختلف در این‌ منطقه است.

گفتنی است، طراحی انواع مختلف شناورهای تفریحی فایبرگلاس و آلومینیوم در سایزهای کوچک و متوسط، پانتون‌بوت، انواع شناورهای چوبی، آلاچیق و کلبه آلاچیق و همچنین رستوران شناور، محصولاتی هستند که با هدف کمک به توسعه گردشگری دریایی توسط شرکت‌های شناورسازی در جزیره قشم تولید ‌شده است.

لازم به ذکر است، این شرکت‌ها علاوه بر تامین‌ نیازهای داخل کشور، بخشی از سفارش‌های خارجی ازجمله کشورهای حاشیه خلیج فارس را تامین کرده اند.