عیسی فرهادی در مراسم تجلیل از اعضای شوراهای اسلامی اظهار داشت:

تکمیل زیرساخت‌ها، سرعت‌بخش توسعه منطقه آزاد انزلی در عرصه ملی و بین‌المللی

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در مراسم تجلیل از اعضای شوراهای اسلامی روستاهای محدوده این منطقه، راهبرد سازمان متبوع خود را کمک به تبدیل روستاهای منطقه به عنوان روستاهای نمونه کشوری عنوان کرد.

به گزارش اخبار مناطق آزاد، عیسی فرهادی اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین محورهای اجرای مردم سالاری دینی که در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در قالب حضور مردم در صحنه‌های مختلف مدیریتی کشور متجلی شده، عرصه انتخابات و مشارکت مردم در فرآیندهای تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی کشور از انتخاب شوراهای یک روستا تا اعضای خبرگان رهبری است.

وی، شوراهای اسلامی را مصداق اجرایی شدن آیه قرآن اعلام کرد و گفت: توجه به شورا و اهمیت مشورت، دست خدا بر سر جماعت و اجتماع به طور دقیق در اعتقادات دینی مسلمانان به عنوان نکته‌ای قابل اهمیت تعریف شده و پیامبر اسلام(ص) نیز در تمامی جنگ‌ها از مشورت با اهل نظر استفاده کرده و از خرد جمعی در نبردهای مختلف بهره می‌‌گرفت.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با اشاره به نوپا بودن این سازمان و منطقه با طول عمر ۱۷ساله که بدون دریافت بودجه دولتی، به سایر نهادها یاری می‌رساند، اظهار کرد: رشد، بالندگی و شادابی منطقه آزاد انزلی زمانی رقم خواهد خورد که محیط اطراف نیز از این شادابی بهره‌مند بوده و دغدغه‌ای نداشته باشند؛ اگرچه بخشی از مشکلات روستاهای این محدوده به مراتب از بسیاری روستاهای گیلان کمتر است، اما مشکلات باید طی روندی ۲ساله برطرف شوند.

فرهادی با تصریح بر اینکه در صورت وجود درآمد مطلوب برای سازمان منطقه آزاد انزلی، خدمات‌رسانی ما به ساکنین و بهره‌مندان ۱۰برابر میزان کنونی افزایش خواهد یافت، افزود: با توجه به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های متنوع موجود در سطح منطقه و استان، آینده منطقه آزاد انزلی در عرصه ملی و بین‌المللی روشن و روبه رشد است و این مهم با تکمیل طرح‌های زیرساختی همچون اتصال منطقه به خط ریل سراسری از طریق فزایش منابع درآمدی سازمان، با سرعت و جهش بسیاری خواهد داشت.

این مقام مسئول خواستار پیگیری مستمر درخواست‌های عمومی مردم از سوی اعضای شوراهای اسلامی شد و تصریح کرد: هنگامی که قولی داده شد باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن این درخواست‌ها محقق شود شما نیز باید پیگیری امور باشید.

وی با اشاره به انتظارات سایر مجموعه‌ها از سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: فعالیت‌های فرهنگی پنج روستای منطقه متشکل از تامین نیازهای ورزشی، هنری، اردوهای راهیان نور، همایش شهدا و… از برنامه‌های دارای اولویت سازمان محسوب می‌شوند که با توجه به درخواست‌های متعدد سایر نهادها از این منطقه رسیدگی به روستاهای محدوده در اولویت قرار دارد.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی را با بهره‌گیری از برنامه‌های فرهنگی، اجتماعی را حائز اهمیت ارزیابی کرد و خواستار تعمیق ارتباطات اعضای شوراها با دستگاه‌های خدمت‌رسانی همچون جهاد کشاورزی، برق، راهداری و بنیاد مسکن جهت ارتقای بهره‌مندی روستاییان از خدمات مطلوب شد و تاکید کرد: با افزایش همکاری‌های حوزه فرهنگی منطقه آزاد انزلی ما شاهد رونق برنامه‌های فرهنگی در بخش‌های مختلف هستیم، اما ۸۰درصد اقدامات فرهنگی سازمان باید در سطح روستاها به اجرا درآیند.

گفتنی است، در این دیدار که اعضای شورای معاونین سازمان نیز حضور داشتند، اعضای شوراهای روستاهای منطقه آزاد انزلی به بیان نقطه‌نظرات خود پرداخته و در پایان مدیرعامل سازمان از تلاش‌های نمایندگان اهالی پنج روستای محدوده این منطقه با اهدای لوح، تجلیل به عمل آورد.