دکتر فتح‌الهی در آیین کلنگ‌زنی پروژه تعریض جاده ساحل‌جنوبی قشم بیان کرد:

تکمیل پروژه‌های زیرساختی‌، نویدبخش جهش توسعه‌ای در جزیره قشم

کلنگ پروژه تعریض جاده ساحل جنوبی از شهر قشم تا فرودگاه بین‌المللی جزیره، به طول 60کیلومتر با اعتبار 15هزار میلیارد ریال به زمین خورد.

به گزارش اخبار مناطق آزاد، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در آیین کلنگ‌زنی این پروژه گفت: در این پروژه که توسط قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) احداث می‌شود، ۲لاین راه جدید شامل زیرسازی، روسازی، آسفالت به همراه علائم در نظر گرفته شده است.

افشار فتح‌الهی ادامه داد: براساس برآوردهای انجام شده، این پروژه با اعتباری بالغ‌بر ۱۵هزار میلیارد ریال به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گفته وی؛ جاده ساحلی جنوبی از شهر قشم، سوزا و روستاهای تورگان، ریگو، برکه‌خلف، مسن و شیب‌دراز عبور می‌کند و ۴۹هزار قشموند به طور مستقیم از آن بهره خواهند جست.

به گفته مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم؛ حجم ماشین‌آلات اجرای این پروژه که توسط قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) تجهیز شده، در پروژه‌های ملی کم‌نظیر است.

فتح‌الهی تصریح کرد: نوید جهش توسعه‌ای را در قشم می‌دهیم و در مسیر توسعه قشم نیازمند تکمیل زیرساخت‌های موردنیاز هستیم که یکی از مهم‌ترین آنها ایجاد راه و مسیر دسترسی و یک شبکه جامع حمل‌ونقل است‌.

وی، احداث پل خلیج‌فارس را یکی دیگر پروژه‌های زیرساختی دانست که مراحل تامین اعتبار آن درحال انجام است و تکمیل این پل و جاده‌های جزیره و ایجاد یک شبکه حمل‌و‌نقلی مناسب، مسیر را برای دستیابی منطقه آزاد قشم به ماموریت‌ها و چشم‌اندازهای بدو تاسیس منطقه و تبدیل شدن به هاب انرژی منطقه سرعت می‌بخشد.

رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد قشم در پایان تصریح کرد: قشم در مسیر توسعه است و ممکن است عده‌ای از این موضوع ناراحت باشند؛ ولی ما با تمام توان در مسیر خدمت‌رسانی به مردم حرکت می‌کنیم.

 

نماینده مردم بندرعباس، قشم، بوموسی، حاجی‌آباد و بندر خمیر در مجلس:

از رویه جدید سازمان منطقه آزاد قشم خرسند هستیم

در بخشی دیگر از این مراسم، نماینده مردم بندرعباس، قشم، بوموسی، حاجی‌آباد و بندر خمیر در مجلس شورای اسلامی گفت: احداث این پروژه برای همه قشموندان و گردشگران مهم است و امنیت و رفاه جاده‌ای‌ آنها را افزایش می‌دهد.

احمد مرادی اظهار کرد: همواره سعی کردم میان مردم باشم و دغدغه‌های مردم را پیگیری کنم و در دوره جدید مدیریتی سازمان منطقه آزاد قشم رضایت در جزیره به وجود آمده است.

وی ادامه داد: امیدوار هستیم با ادامه رویه کنونی، مردم حس کنند منطقه آزاد متعلق به آنها و در خدمت آنها است و ما هم به طور کامل در کنار مدیران سازمان هستیم و من از رویه موجود در جزیره قشم خرسند هستم.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس اظهار کرد: تمام موج‌شکن‌های صیادی را بازدید کردیم و مشکلات احصاء شد و در نخستین فرصت با همکاری سازمان در حوزه شیلات اتفاقات خوبی رقم خواهد خورد.

مرادی تصریح کرد: امروز مجلس، دولت و قوه قضاییه ۳رکن اساسی جمهوری اسلامی ایران در میدان خدمت صادقانه به مردم هستند و همگرایی این قوا در جزیره برای حل مشکلات مردم به‌کار گرفته شده است.

نماینده مردم بندرعباس، قشم، بوموسی، حاجی‌آباد و بندر خمیر در مجلس شورای اسلامی اظهار امیدواری کرد: پروژه‌های عمرانی با نظارت دقیق در موعد مقرر و طبق‌زمان بندی اعلام شده به سرانجام برسد و احداث جاده ساحلی در قشم الگویی برای تکمیل سایر پروژه‌های استان باشد.

 

امام جمعه قشم:

اقدامات امیدبخش را اطلاع‌رسانی کنید

همچنین در ادامه این آیین، امام جمعه قشم گفت: باید جهاد تبیین را برای امیدبخشی به جامعه به‌کار ببریم و کارهای بزرگی که انجام می‌شود را اطلاع‌رسانی نماییم.

حجت‌الاسلام غلامرضا حاجبی افزود: بسیاری از کارهای مهم و زیربنایی که امروز به سرانجام می‌رسد، در گذشته‌ای نه چندان دور اراده بر انجام نشدن آنها بود و برای انجام آن باید به دولت دستمریزاد گفت.

وی اظهار کرد: در دولت مردمی، هدف خدمت کردن است و باید از خدمتگزاران حمایت کرد؛ در نقاط مرزی خدمت به مردم دوچندان اهمیت دارد تا نقشه دشمنان برای بزرگ جلوه دادن پیشرفت‌های برخی کشورهای ذره‌بینی برآب شود.

امام جمعه قشم در پایان با تقدیر از خدمات قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) در جهت ایجاد توسعه، خاطرنشان کرد: قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) با آبروترین مجموعه‌ای است که در نظام درحال خدمت به مردم است و امید را در دل مردم ایجاد می‌کند.