سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم اعلام کرد:

ثبت رکورد پذیرش ۸۰۳هزار نفر گردشگر در نوروز‌۱۴۰۱ قشم

رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر منطقه آزاد قشم از ثبت رکورد پذیرش 803هزار نفر گردشگر نوروزی در بهار‌1401 این جزیره تا 11فروردین‌ماه خبر داد.

به گزارش اخبار مناطق آزاد، افشار فتح‌الهی با اعلام این خبر افزود: این آمار براساس آخرین خروجی دریافتی سامانه جامع نظارت، آمار و اطلاعات از ۲۵اسفندماه‌۱۴۰۰ تا ۱۱فروردین‌۱۴۰۱ می‌باشد.

وی ادامه داد: هر مسافر به‌طور میانگین حداقل از دو سایت تفریحی سیاحتی تنها ژئوپارک طبیعی و تاریخی یونسکو در خاورمیانه بازدید کرده است.

سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم بیان کرد: خوشبختانه امسال پس از دو سالی که شیوع ویروس کرونا وضعیت گردشگری کشور را مختل کرده بود، با تدبیر دولت مردمی سیزدهم و با تسریع در امر واکسیناسیون، سفرهای نوروزی در کل کشور و خصوصا جزیره قشم فراوانی گرفت و نشاط جامعه به ارمغان آورد.

فتح‌الهی گفت: ازجمله اقدامات مهم انجام شده در ستاد خدمات سفر نوروزی امسال جزیره قشم برای ارتقای سطح خدمات به مهمانان نوروزی می‌توان به افزایش تعداد سرویس‌های بهداشتی و توسعه سیستم تامین آب شرب اشاره کرد.

رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر منطقه آزاد قشم اظهار داشت: برپایی غرفه‌های عرضه مستقیم ارزاق و میوه، برقراری کشیک نانوایی‌ها و تامین نان از سرزمین اصلی برای توزیع در سطح جزیره، هماهنگی با اصناف مختلف و همچنین برقراری گشت‌های دریایی در حوالی محل اسکان مهمانان نوروزی و کمپ‌پارک‌ها برای اولین بار، از دیگر اقدامات است.

یادآور می‌شود، جزیره قشم با دارا بودن تنها ژئوپارک جهانی یونسکو در خاورمیانه و جاذبه‌های بکر طبیعی، تاریخی و فرهنگی در کنار مراکز تجاری گسترده از ظرفیت گردشگری بسیار بالایی برخوردار است و امیدواریم با برنامه‌ریزی‌های انجام شده بتوانیم امکانات ارائه خدمات گردشگری جزیره را از محدودیت‌های موجود ارتقا داده و با جذب سرمایه‌گذاران واقعی امکانات و تاسیسات موردنیاز این حجم از گردشگر را برای بزرگ‌ترین جزیره کشور فراهم کنیم‌.

گفتنی است، سفر به قشم از سه مسیر هوایی (فرودگاه بین‌المللی قشم)، زمینی (سفر با خودروهای شخصی و عمومی از طریق بندر پهل شهرستان خمیر به بندر لافت جزیره قشم توسط شناورهای لندینگ کرافت) و دریایی (از اسکله شهید حقانی بندرعباس به اسکله شهید ذاکری قشم) امکان‌پذیر می‌باشد.

لازم به ذکر است، همه ساله از اواخر اسفندماه، فعالیت کمیته‌های تخصصی ستاد خدمات سفر منطقه آزاد قشم با همکاری دیگر ادارات و نهادهای خدمات‌رسان شرایط مناسبی برای ورود انبوه مهمانان و گردشگران از نقاط مختلف ایران و شماری از کشورهای خارجی آغاز می‌شود.