جابه‌جایی ۹۳۰هزار تن کالای اساسی از بندر چابهار در ۹ماهه سال۹۹
جابه‌جایی ۹۳۰هزار تن کالای اساسی از بندر چابهار در ۹ماهه سال۹۹

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب استان سیستان و بلوچستان گفت: 930هزار تن کالای اساسی در قالب 35هزار سفر باری در 9ماهه سال جاری از بندر اقیانوسی چابهار به سایر نقاط کشور حمل و جابه‌جا شد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، جلال‌الدین قادری اظهار داشت: برنج، گندم، شکر و جو عمده کالاهای اساسی حمل شده در جنوب سیستان و بلوچستان را در این مدت تشکیل می‌دهند.

وی بیان کرد: بندر چابهار در تخلیه به موقع کالاهای اساسی مورد نیاز کشور آمادگی کافی دارد و با روند افزایشی تخلیه و بارگیری این نوع کالاها و حمل زمینی آن، زمینه برای تامین کامیون در مسیر برگشت برای حمل کالاهای صادراتی از طریق این بندر فراهم شده است.

قادری تصریح کرد: این بندر استراتژیک امن‌ترین و کم‌هزینه‌ترین مسیر برای صادرات و واردات و همچنین ترانزیت کالاهای متعلق به سایر کشورها نظیر افغانستان و کشورهای آسیای میانه است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب استان سیستان و بلوچستان در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۸۷۱راننده، ۸۸۴دستگاه ناوگان باری و همچنین ۷۴شرکت حمل و نقل داخلی کالا، یک پایانه بار، ۲انجمن صنفی کارفرمایی شرکت‌ها و یک انجمن صنفی کارگری رانندگان باری در بخش حمل و نقل عمومی جاده‌ای داخلی کالای در حوزه تحت پوشش راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب سیستان و بلوچستان فعالیت می‌کنند.