مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در دیدار با سرمایه‌گذاران منطقه عنوان کرد:

جذب سرمایه‌گذاران، عامل ایجاد حرکت فزاینده در جهت توسعه جزیره قشم

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: باید با تدوین ساز و کارهای مناسب مبتنی بر قانون، از سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان حاضر در این منطقه پشتیبانی کرد و بستر را برای فعالیت فعالان اقتصادی و بخش خصوصی فراهم نمود.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، علی درویش‌پور در دیدار با جمعی از سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی منطقه آزاد قشم اظهار کرد: باید به سمتی حرکت کنیم که بتوانیم به رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال پایدار دست پیدا کنیم.

وی ادامه داد: با حمایت همه‌جانبه و ایجاد انگیزه در سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان می‌توانیم در بخش تولید و اشتغال‌زایی در سطح جزیره نقش‌آفرین باشیم.

عالی‌ترین مقام سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: حمایت از سرمایه‌گذاران در چارچوب قانون را وظیفه خود و همه مدیران می‌دانم.

درویش‌پور افزود: نباید اجازه دهیم تا تولیدکنندگان درگیر بروکراسی‌های اضافی شوند و برای حمایت از سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال پایدار باید همگام در کنار سرمایه‌گذاران پیش برویم.

به گفته وی؛ به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی، سرمایه‌گذاران مانند رزمندگان دوران جنگ هستند و در شرایط کنونی کشور باید با رعایت قانون، تا حد امکان برای تسهیل و حمایت از سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان و همچنین رفع موانع مشکلات آنها تلاش نمود.

رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد قشم خاطرنشان کرد: با اتخاذ تدابیر لازم، اصلاح آیین‌نامه‌ها و حذف مقاومت ها در مسیر سرمایه‌گذاری، نباید اجازه دهیم تا سرمایه‌گذاران درگیر پیچ و خم‌های اداری شوند.

درویش‌پور بیان کرد: جذب سرمایه‌گذار موجب حرکت فزاینده موتور توسعه جزیره می‌شود و باید در راستای حمایت از سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال پایدار، از حضور سرمایه‌گذاران استقبال کنیم.

وی با اشاره به برگزاری نشست‌هایی با مدیران بانک‌ها جهت تامین نقدینگی مورد نیاز واحدهای تولیدی، اظهار داشت: نقش بانک‌ها در جهت رفع موانع تولید و رونق کسب و کار انکارناپذیر است‌‌.

عالی‌ترین مقام سازمان منطقه آزاد قشم اضافه کرد: یکی از بخش‌هایی که می‌تواند به تحول‌آفرینی در بخش‌های اقتصادی و تولیدی جزیره کمک کند، بانک‌ها هستند و امیدواریم با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، بخشی از موانع جهت تامین نقدینگی فعالان اقتصادی جزیره مرتفع گردد.

درویش‌پور اذعان نمود: سازمان منطقه آزاد قشم با تمام قدرت و امکانات موجود در کنار و همراه فعالان اقتصادی، تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران بوده و در چارچوب قوانین برای رونق فعالیت اقتصادی از آنان حمایت می‌کند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در پایان گفت: برگزاری جلسات با سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی و پیگیری خواسته‌های آنها جهت رفع موانع و مشکلات از اولویت‌های ویژه و نخست سازمان منطقه آزاد قشم است که با برنامه‌ریزی صورت گرفته این قبیل جلسات استمرار پیدا خواهد کرد.

براساس این گزارش، عالی‌ترین مقام سازمان منطقه آزاد قشم در این دیدار پس از شنیدن  مشکلات سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی حاضر در جلسه، دستورات مقتضی برای رفع موانع و مشکلات را به مدیریت‌های مربوطه ارجاع ‌نمود.

گفتنی است، این جلسه با حضور جمعی از معاونان و مدیران سازمان منطقه آزاد قشم و با هدف تسریع فرآیند پاسخگویی به مشکلات، پیگیری شفاف مسائل و تزریق روحیه همراهی و همکاری میان سازمان و سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی حاضر در جزیره برگزار شد.