مطالبه كيشوندان و فعالين اقتصادي از مسئولين و دولتمردان:

جزیره کیش تحمل تغییرات پی‌درپی مدیریتی را ندارد

رشد و توسعه جزیره کیش بیش از هر چیز نیاز به ثبات مدیریت، برنامه‌ریزی، اقدامات کارشناسی و جهادی و همچنین مدیران جوان، باانگیزه و دوری از هرگونه حاشیه‌سازی دارد.

به گزارش اخبار مناطق آزاد، با حضور دولت جدید انقلابی در جزیره کیش، با راهکارهایی برای رفع مشکلات تلنبار شده و تلاش شبانه‌روزی در جهت عبور از آنها، بارقه‌های امیدی برای مردم ایجاد کرده است.

جزیره کیش سال‌های طولانی با مشکلات متعددی از قبیل مسکن، سرانه آموزشی، هدررفت زمان و سرمایه‌ فعالین اقتصادی و مانند آن دست به گریبان بود که سال به سال این مشکلات تشدید شده است؛ پایین‌تر بودن سرانه آموزش و پرورش جزیره از منطقه‌ای مانند سیستان و بلوچستان، انحصارهای فراوان در صدور مجوزها که باعث مشکلات بسیار در حوزه‌های مختلف شده بود و هیچ مدیرعاملی شجاعت شکستن آن را نداشت که توقف سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف از این‌جمله بود.

حضور میدانی و خارج از بروکراسی‌های دست و پاگیر اداری مدیران و معاونین سازمان منطقه آزاد کیش در پروژه‌های متفاوت و دستورات لازم جهت حل مشکلات و همچنین ضریب بالای ۸۵درصد اشغال ظرفیت هتل‌ها درحال حاضر و انجام روزی ۵۰سورتی پرواز به جزیره کیش، از اتفاقات نویدبخشی است که چشم‌انداز بهتری را برای فعالین اقتصادی کیش رقم زده است.

در دولت سیزدهم و با حضور مدیران جوان و جهادی و حضور سرپرست جوان سازمان منطقه آزاد کیش، با تاسی از گام دوم انقلاب، ضمن مبارزه با انحصارگرایی در حوزه‌ کسب و کار و شفافیت و جلوگیری از امضاهای طلایی آغاز شد و در گام اول با صدور مجوزهای املاک که پیش از این تا ۵میلیارد تومان قیمت داشتند و هیچ مدیرعاملی شهامت شکستن چنین مافیایی را نداشت، از این سد عبور کرد و با کاهش درصدهایی که در کمیسیون‌های اجاره‌ مسکن با ضریب حدودا پنج برابری سرزمین اصلی اخذ می‌شد، باعث رضایت بخش عظیمی از طبقه متوسط و پایین جامعه شد.

موارد معطل ‌مانده در کمیسیون‌های مختلف نیز از دیگر معضلات سرمایه‌گذاران و فعالین حوزه‌های متفاوت بود که از بدو حضور سرپرست جدید، ۴۵مورد آن بررسی شده و دستور انجام کار گرفته و مرتفع شده است و در همین راستا برای پرداخت عوارض برخی از سرمایه‌گذاران براساس سال‌های قراردادشان، پیگیری‌های مستمری انجام، و موافقت معاونت حقوقی ریاست جمهوری اخذ و این مهم اجرایی گردید.

اصلاح فرآیندهای دست و پاگیر که یکی پس از دیگری درحال حذف شدن هستند، جلوگیری از ریخت‌وپاش‌های سنگین و پرداختی‌های نامتعارف مانند اجاره‌های ۲۰میلیون تومانی در ماه جهت تامین خودروی مدیران سازمانی نیز ازجمله اقدامات ارزشمندی است که گرچه تبعات بسیاری را برای سرپرست جوان سازمان در پی داشت، اما جهادگونه مقاومت کرد و تمام آنها را به انجام رساند.

آزادسازی سواحل و پلاژ اختصاصی مدیران که سال‌ها باعث نارضایتی مردم و تبعیض میان مدیران و آنان شده و با ارزش‌های انقلاب در تضاد بود نیز از دیگر اقدامات ستودنی و جسورانه‌ سرپرست جوان سازمان منطقه آزاد کیش به شمار می‌رود.

گرچه نمی‌توان توقع داشت مشکلاتی که در هشت سال گذشته یا پیش از آن اتفاق افتاده است در دوره‌ کوتاه دو، سه‌ماهه مرتفع گردند، اما اقدامات شبانه‌روزی کنونی، چراغ امید اصلاح تمامی آنها را در آینده روشن کرده است.

در همین راستا و در جهت بهره‌مندی از نظرات کارشناسی صاحب‌نظران و سرمایه‌گذاران و همچنین توجه به مشکلات مردم، جلسات متعددی توسط مسئولین جدید سازمان منطقه آزاد کیش به صورت مستمر برگزار می‌شود.

در همین مدت کوتاه، دو مدرسه که ساخت آنها به دلیل مشکلات پیمانکار با سازمان متوقف شده بود، به سرانجام رسیده و بیش از ۲۰روز است که فعالیت خود را آغاز کرده و با جدیت پیش می‌رود؛ و جهت آمادگی برای جام‌جهانی قطر، ساخت پنج زمین چمن و ترکیبی (هیبریدی) در جزیره کیش برای اولین بار در دستورکار قرار گرفته و تامین دیگر زیرساخت‌های لازم آن، با تلاش و کوشش بسیار درحال انجام است و این فعالیت‌ها با جدیت پیش می‌رود.

بازدیدهای متعدد از جزیره هندورابی و آماده‌سازی زیرساخت‌های آن جهت بهره‌وری در ایام نوروز۱۴۰۱ و ساماندهی اسکله صیادی که شامل مواردی همچون نصب دوربین، تامین زیرساخت‌ها، سردخانه، پارکینگ و بهسازی آسفالت محدوده می‌شد نیز از همین قبیل اقدامات ارزشمند می‌باشد که از نگاه مردم و رسانه‌ها دور نمانده است.

طرح بزرگ مسکن استیجاری با تامین زیرساخت‌های لازم و اختصاص چهار زمین پنج‌هزار متری و انتخاب مشاور طراح، از مهم‌ترین اقدامات در مرحله انتخاب سرمایه‌گذار می‌باشد.

با وجود تمام مشکلات متعددی که مانند مالیات بر ارزش افزوده، مسکن و هزینه‌های سبد خانوار در جزیره وجود دارد، مردم بیش از هر زمان دیگر نیاز به آرامش ذهنی، انرژی مضاعف و ثبات دارند و قطعا نیل به این هدف، همدلی و حمایت‌های همه‌جانبه را می‌طلبد و درخواست اصلی مردم و سرمایه‌گذاران، ثبات مدیریتی و جلوگیری از تغییرات پی‌درپی مدیریتی در جزیره کیش می‌باشد.