وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت:

جزیره کیش در اولویت برگزاری رویدادهای ورزشی بین‌المللی

فعالیت هیات ورزشی‌های چوگان، موتورسواری و بیلیارد با دستور وزیر ورزش و جوانان در جزیره کیش برگزار می‌شود.

به گزارش اخبار مناطق آزاد، وزیر ورزش و جوانان در نشست هم‌اندیشی با روسای فدراسیون‌های ورزشی، با اشاره به زیرساخت‌ها و آب و هوای مناسب جزیره کیش، از برگزاری ورزش‌های بین‌المللی با اولویت این منطقه خبر داد و گفت: مسابقات قهرمانی آسیایی بیلیارد در کیش برگزار خواهد شد.

حمید سجادی اظهار داشت: درحال حاضر ۳۸۰نفر از ایران، ۴۵۰سمت از کرسی‌های بین‌المللی را برعهده دارند که برای انجام امور بین‌المللی، نیازمند مرکزی برای فعالیت‌های مختلف ازجمله نشست‌ها، مکاتبات، جلسات، ملاقات، برنامه‌ریزی‌ها و… هستند که کیش یکی از مناطق پیشنهادی بود.

وی به احیای هیات موتورسواری و بیلیارد در کیش اشاره کرد و افزود: از دیگر ورزش‌هایی که می‌توان با توجه به ظرفیت موجود در جزیره کیش نسبت به فعالیت آن اقدام کرد، ورزش چوگان بوده و با توجه به فضای ۵۵هکتاری زمین سوارکاری مناسب برای این ورزش، اقدامات لازم جهت راه‌اندازی هیات چوگان نیز در دستورکار قرار گرفته و فرهنگ سوارکاری در جزیره کیش احیا خواهد شد.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به برگزاری مسابقات «کیش گیمز» بیان داشت: مسابقات لذت‌بخش کیش گیمز تنها مخصوص جزیره نیست و تمام ایرانیان در هر نقطه از کشور می‌توانند در این مسابقات شرکت کنند.

سجادی با بیان این‌که بازی‌های آسیایی ناشنوایان در پیش است، ادامه داد: میزبانی این دوره از مسابقات باید به نحو شایسته‌ای برگزار گردد.

به گفته وی؛ ضروری است تا روسای فدراسیون‌های مختلف ورزشی و هیات‌های ورزشی در جزیره کیش با یکدیگر دیدار کنند.

وزیر ورزش و جوانان در پایان به استقلال هیات‌های ورزشی جزیره کیش و داشتن حق رای آنها در انتخابات مجامع فدراسیون‌های ورزشی کشور اشاره کرد و خاطرنشان نمود: با پایش، رصد فعالیت‌ها، ارائه برنامه‌ها و نکات پیشنهادی، هیات‌های ورزشی می‌توانند در این زمینه موفق‌تر عمل کنند.

شایان ذکر است، در این نشست با تصمیم‌گیری و نهایی شدن استقلال هیات‌های ورزشی جزیره کیش و داشتن حق رای آن‌ها در انتخابات مجامع فدراسیون‌های ورزشی کشور، آیین‌نامه جدید هیات‌های ورزشی استان‌ها با دستور وزیر ورزش و جوانان ابلاغ شد.