معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد قشم اعلام کرد:

حذف پرداخت مالیات بر ارزش افزوده برای انتقال آبزیان از قشم به سرزمین اصلی

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد قشم گفت: با پیگیری‌های انجام شده توسط سازمان منطقه آزاد قشم و اتحادیه تعاونی‌های شیلات قشم، پرداخت مالیات بر ارزش افزوده برای انتقال آبزیان از قشم به سرزمین اصلی حذف شد.

به گزارش اخبار مناطق آزاد، مختار گرشاسبی با اعلام این خبر اظهار کرد: ماهانه بیش از یکهزار تن از آبزیان صید شده توسط صیادان قشمی که مازاد بر مصرف شهرستان هستند، جهت عرضه در بازار داخل کشور، به سرزمین اصلی صادر می‌گردد.

وی ادامه داد: بر‌اساس تبصره‌۳ ماده‌۱۷ قانون مالیات بر ارزش افزوده، واردات کالا از مناطق آزاد به سرزمین اصلی مشمول مالیات ارزش افزوده می‌گردد که با توجه به بند(ب) ماده(یک) قانون مذکور که واردات را تعریف نموده است و ماده‌۹ قانون فوق‌الذکر مربوط به معافیت‌ها ازجمله عرضه کالاها و خدماتی همچون دام و طیور و آبزیان معاف از مالیات است و با استناد بر همین قانون، پرداخت مالیات بر ارزش افزوده برای انتقال آبزیان از قشم به سرزمین اصلی معاف شد.

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد قشم خاطرنشان کرد: مشکلات مالیاتی در سال۱۴۰۱ چالش‌های زیادی برای صیادان جزیره ایجاد کرده بود که با همدلی و هم‌افزایی دستگاه‌های اجرایی و قضایی شهرستان قشم و استان هرمزگان، امسال این مشکل مرتفع گردید.