سرپرست معاونت اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد کیش اظهار کرد:

حضور بانک‌های توانمند جهت ایجاد فرصت‌های جدید سرمایه‌گذاری در کیش

سرپرست معاونت اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد کیش، حضور بانک‌های توانمند در جزیره کیش را یکی از ظرفیت‌های بارز این منطقه برای ایجاد فرصت‌های جدید سرمایه‌گذاری، پیشرفت طرح‌ها و تامین منابع مالی عنوان کرد.

به گزارش اخبار مناطق آزاد، حسین همتی در جلسه هم‌اندیشی بانک‌ها و موسسات مالی با محوریت رفع موانع تولید در منطقه آزاد کیش، گفت: با هدف بهره‌مندی از ظرفیت بانک‌ها در پروژه‌ها، فرصت‌های سرمایه‌گذاری و شیوه‌های نوین تامین مالی؛ تسهیلات بانکی برای سرمایه‌گذاری در جزیره کیش هدفمند می‌شود.

وی با بیان این که پیشرفت و توسعه طرح‌ها از اولویت‌های سازمان منطقه آزاد کیش است، افزود: بانک‌ها و موسسات مالی باید با قدرت و سرعت بیشتری نسبت به ارائه خدمات اقدام کنند.

سرپرست معاونت اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد کیش، اصلاح فرآیندها را از اقدامات مهم این سازمان برشمرد و اظهار داشت: بانک‌ها و فعالان اقتصادی از ابتدای سرمایه‌گذاری تا انتهای فعالیت‌ها به یکدیگر متصل بوده و همگام با تمام مجموعه‌های بخش خصوصی و دولتی، فرآیندها تسهیل می‌شود.

همتی تصریح کرد: با تسریع در ارائه خدمات بانکی به پروژه‌ها؛ رونق و توسعه همزمان در جزیره کیش تحقق خواهد یافت.

وی با بیان این که تسهیل فرآیندهای بانکی سبب سرعت بخشیدن ارائه خدمات می‌شود، اظهار کرد: سرمایه‌گذاران با احراز تمکن مالی و روش‌های شفاف می‌توانند خدمات شایسته‌ای را دریافت کنند.

سرپرست معاونت اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد کیش با تاکید بر این که افزایش اختیار شعب مناطق آزاد از سوی دبیر شورایعالی مناطق آزاد در حال پیگیری است، افزود: از مدیران استانی و کشوری در قالب یک گردهمایی دعوت می‌کنیم تا نیازسنجی بانک‌ها انجام شود که این مهم سبب ارتقاء عملکرد اقتصادی بانک‌ها و شعب در مناطق آزاد می‌شود.

همتی با اشاره به این که جزیره کیش از گردش مالی خوبی برخوردار است و باید در سرزمین اصلی با یک امتیازات ویژه‌ای شعب بانک‌ها در نظر گرفته شوند، اذعان نمود: برخی از سرمایه‌گذاران بیشترین گردش مالی خود را در بانک‌های شعب تهران و یا شهرهای دیگر دارند.

وی با اشاره به تاثیر اختیارات بانک‌ها در جذب سرمایه‌گذاران گفت: سرمایه‌گذاران با توجه به اختیار و اقتداری که بانک‌ها دارند، نسبت به تمرکز فعالیت‌های  بانکی خود در جزیره کیش اقدام می‌کنند.

سرپرست معاونت اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد کیش با تاکید بر ممتاز بودن شعب بانک‌های کیش خاطرنشان کرد: باید توقعات از منطقه آزاد کیش در سطح استانی باشد و بانک‌ها نیز با آمادگی لازم خدمات گردش مالی در حد یک استان را با توجه به حجم سرمایه‌گذاری و پروژه در کیش ارائه دهند‌.

گفتنی است، اختیارات شعب کیش، ارائه تسهیلات بانکی، تسهیل ارائه خدمات، آیین‌نامه مقررات پولی بانکی مناطق آزاد،کاهش بروکراسی‌های اداری، توسعه فعالیت‌ها، افزایش اختیارات شعب، عدم وجود بازه تنفس مناسب با فعالیت تجار، بالا بودن مبلغ پرداخت سود بانکی ازجمله مباحث مطرح شده در این نشست بود.

شایان ذکر است، در این جلسه برخی از مدیران سازمان منطقه آزاد کیش، رئیس جامعه هتلداران کیش، رئیس سندیکای صاحبان صنایع، عضو هیات مدیره جامعه بازاریان و رئیس جامعه مراکز پذیرایی کیش و مدیران بانک‌ها حضور داشتند.