حجت الاسلام والمسلمین خلیلی رئیس کل دادگستری گیلان تصریح کرد:

حمایت دستگاه قضایی برای تسریع در اجرای پروژه راه‌آهن رشت-‌بندر کاسپین

حجت الاسلام و المسلمین حمزه خلیلی رئیس کل دادگستری گیلان همراه با دادستان مرکز استان، مدیرکل بازرسی گیلان و رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری در جریان بازدید از منطقه آزاد انزلی، با مهندس علی اوسط اکبری مقدم رئیس هیات مدیره و مدیرعامل، اعضای هیات مدیره و معاونین این سازمان دیدار و درخصوص راهکارهای حمایت از سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان و رفع موانع آنان به گفت‌وگو پرداختند.

به گزارش اخبار آزاد مناطق‌، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی ضمن تقدیر از فعالیت‌های دستگاه قضایی در راستای رفع موانع بیان کرد‌: منطقه آزاد انزلی با توجه به قرار گرفتن در یک نقطه استراتژیک، به عنوان یکی از مراکز مهم سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف شناخته شده و با فراهم ساختن امنیت سرمایه‌گذاری، تعیین تکلیف تملک اراضی و دفاع از حقوق قانونی فعالین اقتصادی و شهروندان منطقه‌، بستر لازم به منظور توسعه همه‌جانبه و ایجاد فرصت‌های شغلی فراهم خواهد شد.

همچنین، رئیس کل دادگستری استان گیلان در این نشست بیان کرد: دستگاه قضایی حامی توسعه در منطقه آزاد انزلی است و برای رشد سرمایه‌گذاری و کسب و کار در این منطقه کمک خواهد نمود.

حجت الاسلام والمسلمین خلیلی ضمن بیان تجارب و توانمندی‌های فنی و علمی علی اوسط اکبری مقدم مدیرعامل جدید سازمان منطقه آزاد انزلی، خواستار بررسی همه‌جانبه، موانع و معضلات موجود حقوقی و قضایی در مسیر توسعه این منطقه و ارائه گزارشات به دستگاه قضایی شد تا با ارائه راهکارهای پیشگیرانه و کمک از سوی دادگستری، این مشکلات مرتفع گردد.

رئیس کل دادگستری استان گیلان در پایان، بر نظارت دستگاه قضایی بر پروژه راه‌آهن رشت-بندر کاسپین منطقه آزاد انزلی و حمایت برای رفع موانع حقوقی و اجرای هر چه سریع‌تر این پروژه تاکید کرد.