حمایت سرمایه‌گذاران پرورش میگو از توسعه گردشگری غرب جزیره قشم
حمایت سرمایه‌گذاران پرورش میگو از توسعه گردشگری غرب جزیره قشم

جلسه هم‌اندیشی و مشاوره جهت جلب همکاری و ایفای مسئولیت اجتماعی سرمایه‌گذاران حوزه پرورش میگو با هدف حمایت و توسعه گردشگری غرب جزیره قشم برگزار شد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، این جلسه به منظور آماده‌سازی و ارتقاء ژئوسایت‌های موجود در بخش‌های غربی جزیره و همچنین با هدف توسعه متوازن زیرساخت‌ها و رشد گردشگری در این منطقه با حضور مدیر حوزه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، رئیس اداره شیلات و کشاورزی این سازمان، مدیر ژئوپارک جهانی قشم و سرمایه‌گذاران حوزه پرورش میگو در جزیره برگزار شد.

در این جلسه، سرمایه‌گذاران سایت‌های پرورش میگو جهت توسعه ژئوسایت «نخ کنار» واقع در غرب جزیره قشم و همچنین ایجاد فضای گردشگری و ایجاد انتفاع برای جوامع محلی و روستاهای موجود در حاشیه سایت‌های پرورش میگو در این ناحیه آمادگی کامل خود را اعلام کردند.

در این نشست مقرر گردید مدیریت ژئوپارک جهانی قشم طرح توسعه و بهره‌برداری ژئوسایت نخل کنار را آماده و نهایی کرده و با مشارکت سرمایه‌گذاران حوزه شیلات برای اجرای آن اقداماتی انجام گیرد.

همچنین تصمیم گرفته شد جهت بهره‌مند شدن جوامع محلی روستاهای اطراف این سایت و ایجاد اشتغال پایدار برای ساکنان این مناطق، بهره‌برداری از این سایت گردشگری توسط جامعه محلی و با نظارت توسط ژئوپارک جهانی قشم صورت گیرد.

همچنین موضوعات و بحث‌های مختلفی در ارتباط با مشکلات موجود در سایت‌ها و مزارع پرورش میگو موجود در محدوده کنارسیاه -‌گوری مطرح شد و سرمایه‌گذاران جهت اصلاح و ساماندهی وضع موجود و همچنین حل مشکل کانال انتقال آب به سایت‌های پرورش میگو درخواست‌هایی را مطرح کردند که مقرر گردید، مدیریت شیلات و کشاورزی سازمان منطقه آزاد قشم پس از بررسی جهت رفع موانع و مشکلات موجود اقداماتی را اجرایی کند.

گفتنی است، این جلسه با حضور نریمان توکلی مدیر حوزه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، منصور آزاد رئیس اداره شیلات و کشاورزی این سازمان، علیرضا امری کاظمی مدیر ژئوپارک جهانی قشم و سرمایه‌گذاران ۶مزرعه پرورش میگو جزیره قشم برگزار شد.