به مناسبت روز خبرنگار صورت پذیرفت:

دیدار اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات و رسانه‌های استان گیلان با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی

به مناسبت روز خبرنگار، اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات گیلان و جمعی از مدیران مسئول پیشکسوت نشریات مکتوب با رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی دیدار و گفت‌وگو کرند.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، در این نشست مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید صارمی خبرنگار خبرگزاری ایرنا بیان کرد‌: خوشبختانه استان گیلان از ظرفیت رسانه‌های توانمند و همدل برخوردار بوده که همواره در مسیر توسعه آبادانی و امید‌آفرینی تلاش کرده‌اند.

علی اوسط اکبری مقدم در ادامه با استقبال از نقد سازنده از سوی اصحاب رسانه اظهار داشت: ماهیت رسانه، اطلاع‌رسانی دقیق و جلوگیری از انحرافات بوده که اصحاب رسانه با بررسی همه ابعاد و ارائه نقد صحیح، از هدررفت منابع و زمان جلوگیری کرده و همگام با مسئولین در راستای خدمت به مردم تلاش می‌کنند.

وی به نقش رسانه در توسعه همه‌جانبه منطقه آزاد انزلی اشاره و تاکید نمود: منطقه آزاد انزلی به عنوان یکی از بزرگترین بنگاه‌های اقتصادی کشور نقش مهمی در اقتصاد ملی داشته که اصحاب رسانه در این امر با آگاهی‌بخشی نقش موثری در تحقق این امر دارند و با توجه به برنامه‌های تدوین شده قطعا سهم منطقه آزاد انزلی در تجارت بین‌الملل بیشتر خواهد شد و مردم کشورمان خصوصا استان گیلان بیش از پیش از مزایای منطقه آزاد انزلی بهره‌مند خواهند شد.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در ادامه به افزایش سرعت تکمیل راه‌آهن رشت به بندر کاسپین اشاره و بیان کرد‌: قسمتی از این پروژه در اختیار سازمان منطقه آزاد انزلی بوده که زیرسازی و اقدامات فنی آن به پایان رسیده و به منظور ریل‌گذاری به شرکت پیمانکار تحویل داده شده و در خارج از محدوده منطقه آزاد انزلی نیز در حوزه زیرساخت ۸۵درصد پیشرفت فیزیکی محقق شده است.

گفتنی است، اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات گیلان و پیشکسوتان رسانه در این دیدار از تعامل و همراهی همه‌جانبه سازمان منطقه آزاد انزلی در حوزه‌های روابط عمومی و اطلاع‌رسانی از طریق انعکاس دقیق اخبار و آگاهی‌بخشی تقدیر به عمل آورده و در پایان این مراسم از اصحاب رسانه حاضر در این نشست تجلیل شد.

لازم به ذکر است، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با درخواست اعضای هیات مدیره مبنی بر همکاری سازمان منطقه آزاد انزلی در اجرای برنامه‌های آموزش خبرنگاران و در اختیار قرار دادن فضای آموزشی، برگزاری دوره‌های تخصصی ویژه خبرنگاران و معافیت اعضای خانه مطبوعات و رسانه‌های گیلانی از پرداخت ورودی به فاز تجارت و گردشگری منطقه آزاد انزلی، موافقت نمود.