راه‌اندازی دفتر انجمن علمی طبیعت‌گردی ایران در جزیره قشم
راه‌اندازی دفتر انجمن علمی طبیعت‌گردی ایران در جزیره قشم

در سومین روز هفته گردشگری با حضور رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و رئیس انجمن علمی طبیعت‌گردی ایران به همراه جمعی از معاونان و مدیران سازمان منطقه آزاد قشم، دفتر نمایندگی انجمن علمی طبیعت‌گردی ایران در استان هرمزگان (قشم) آغاز به کار کرد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، علی درویش‌پور در این مراسم گفت: آغاز به کار دفتر نمایندگی انجمن علمی طبیعت‌گردی ایران در جزیره قشم اتفاق مبارکی است و می‌تواند نقطه آغاز برنامه‌های متنوعی جهت معرفی بهتر ظرفیت‌های جزیره قشم و جذب گردشگران باشد.

وی ادامه داد: بسیاری از کشورهای توسعه یافته امروز، در سال‌های قبل با راه‌اندازی انجمن‌ها و تشکل‌ها و جلب مشارکت عمومی و همراهی جوامع و اقشار مختلف توانسته‌اند مسیر پیشرفت را طی کنند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: راه‌اندازی دفتر نمایندگی انجمن علمی طبیعت‌گردی قشم نیز می‌تواند اقدام مثبتی در مسیر جلب مشارکت جوامع محلی و هموار کردن مسیر جهت جذب گردشگر و رونق صنعت گردشگری در جزیره باشد.

درویش‌پور با اشاره به لزوم حفاظت از ظرفیت‌های گردشگری و طبیعت قشم تاکید کرد: همه ما وارث طبیعت زیبا، بکر و بی‌نظیر جزیره قشم هستیم و باید زمینه را برای معرفی بهتر آن به سایر هموطنان آماده کنیم.

به گفته وی؛ با جلب مشارکت همه فعالان عرصه گردشگری در جزیره می‌توان به معرفی برند قشم پرداخت و شرایط را برای تبدیل این منطقه به مقصد نخست گردشگران فراهم کرد.

درویش‌پور با بیان اینکه برای بهبود اقتصاد جزیره باید گردشگری رونق پیدا کند، اظهار کرد: برای رونق اقتصاد، ایجاد اشتغال پایدار و افزایش کیفیت زندگی ساکنان جزیره باید توسعه پایدار و متوازن تمام حوزه‌های گردشگری را فراهم کرد.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در پایان خاطرنشان کرد: تکمیل زنجیره گردشگری و گردشگرپذیری، یکی از اولویت‌هایی است که با هم‌افزایی و مشارکت بخش‌های مختلف این حوزه به دست خواهد آمد.

براساس این گزارش، رئیس انجمن علمی طبیعت‌گردی ایران نیز در این مراسم گفت: راه‌اندازی دفتر نمایندگی این انجمن در قشم با توجه به ظرفیت‌های موجود در این منطقه، رخداد مفیدی برای گردشگری طبیعت جزیره خواهد بود.

فرید جواهرزاده ادامه داد: با برنامه‌ریزی صورت گرفته، دفتر منطقه‌ای انجمن علمی طبیعت‌گردی ایران، متشکل از استان‌های جنوب کشور و مناطق آزاد کیش و چابهار نیز در آینده نزدیک در قشم ایجاد می‌شود.

رئیس انجمن علمی طبیعت‌گردی ایران در پایان تصریح کرد: قشم بی‌اغراق ظرفیت تبدیل شدن به قطب اصلی طبیعت‌گردی و پایتخت اکوتوریسم ایران و منطقه را دارد.

گفتنی است، در این مراسم سیدمحمد هاشم داخته مدیر محیط زیست سازمان منطقه آزاد قشم از سوی رئیس انجمن علمی طبیعت‌گردی ایران به عنوان نماینده این انجمن در جزیره قشم منصوب گردید.