در نشست امام جمعه، شهردار و اعضای شورای شهر لافت با دکتر فتح‌الهی مطرح شد:

رضایتمندی گردشگران نوروزی با اقدامات خوب ستاد اجرایی خدمات سفر قشم

نشست رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر قشم با امام جمعه، شهردار و اعضای شورای شهر لافت در محل این ستاد برگزار شد.

به گزارش اخبار مناطق آزاد، افشار فتح‌الهی در این نشست، حضور گردشگران نوروزی پس از دو سال اعمال محدودیت‌های کرونایی را فرصت خوبی برای رونق اقتصاد جزیره دانست.

رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر قشم ادامه داد: آداب و رسوم و شیوه میزبانی مردم خونگرم و نجیب جزیره قشم، نقش مهمی در جلب گردشگران و توسعه صنعت گردشگری در این منطقه دارد.

وی با تاکید بر لزوم برنامه‌ریزی برای تامین زیرساخت‌های ضروری جهت خدمات‌رسانی به گردشگران، افزود: خوشبختانه با برنامه‌ریزی صورت گرفته طی ماه‌های گذشته، اتفاقات خوبی در حوزه‌های مختلف افتاد که موجب افزایش رضایتمندی گردشگران شده است.

سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: حضور پرشور و گسترده گردشگران نوروزی در جزیره قشم، نعمت بزرگی است و باید شکرگزار آن باشیم.

به گفته فتح‌الهی؛ در ستاد اجرایی خدمات سفر قشم برای حضور بیش از یک میلیون نفر گردشگر در ایام تعطیلات نوروز برنامه‌ریزی داشتیم که تا امروز بیش از ۶۵۹هزار گردشگر از مبادی مختلف وارد این جزیره شده‌اند.

رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر قشم، کاهش زمان معطلی گردشگران در صف‌های خودرویی در هنگام ورود به جزیره را یکی از نقاط قوت برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته طی ماه‌های گذشته دانست.

وی اظهار کرد: امروز اکثر روستاهای جزیره قشم، میزبان گردشگران نوروزی هستند که این موضوع موجب تقویت اقتصاد محلی و معرفی بهتر ظرفیت‌ها و جاذبه‌های قشم می‌شود.

سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم در پایان خاطرنشان کرد: باید نقاط ضعف خدمات‌رسانی به گردشگران شناسایی شده و براساس اولویت‌ها، با همکاری بقیه دستگاه‌ها و نهادها برای رفع آنها اقدام کرد.

 

شهرداری و شورای شهر لافت به عنوان نیروهای خدمتگزار مردم در کنار سازمان منطقه آزاد قشم است

براساس این گزارش، شیخ سیداحمد یوازی امام جمعه شهر لافت نیز در این جلسه گفت: عملکرد جهادی سرپرست منطقه آزاد قشم و هدایت خوب اقدامات ستاد اجرایی خدمات سفر قشم، رضایتمندی گردشگران نوروزی را به همراه داشته است.

رئیس شورای شهر لافت ادامه داد: شهرداری و شورای شهر لافت به عنوان نیروهای خدمتگزار مردم در کنار سازمان منطقه آزاد قشم ایستاده‌اند و برای افزایش کیفیت خدمات‌دهی به گردشگران و ساکنان جزیره تلاش می‌کنند.

وی تصریح کرد: خوشبختانه کمپ‌پارک لافت، به عنوان یکی از اقدامات عمرانی سازمان منطقه آزاد قشم، موجبات نشاط مردم و رضایت گردشگران را فراهم کرده است.

همچنین عبدالغفور رئیسی عضو شورای شهر لافت در این جلسه گفت: در ایام نوروز‌۱۴۰۱ همکاری خوبی میان بخش‌های مختلف و سازمان منطقه آزاد قشم شکل گرفت که موجب هماهنگی بیشتر و افزایش کیفیت خدمات به گردشگران شده است.

مدیرعامل شرکت تعاونی فتح ادامه داد: سفر خوب و ایمن گردشگران و مدیریت ترافیک تردد خودروها و کاهش زمان معطلی در صف‌های ورودی و خروجی جزیره یکی از نقاط قوت برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته توسط ستاد اجرایی خدمات سفر قشم طی ماه‌های گذشته است.