مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم اظهار داشت:

رعایت حقوق عامه و قوانین زیست‌محیطی، از وظایف سرمایه‌گذاران در قشم است

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: در دولت مردمی، رعایت حقوق عامه و فعالیت در چارچوب شرایط قانونی و زیست‌محیطی یکی از وظایف مورد تاکید سرمایه‌گذاران است.

به گزارش اخبار مناطق آزاد، افشار فتح‌الهی در جلسه دیدار با اعضای شورای اسلامی روستای گوری جزیره قشم بیان داشت: در دولت سیزدهم قدرت در دست مردم است و نباید هیچ‌گونه نگرانی بابت تضییع حقوق از سوی هیچ بخشی را داشته باشند.

وی با اشاره به فعالیت سرمایه‌گذاران حوزه شیلات در جزیره اظهار کرد: ما خواستار تغییر تدریجی سیستم پرورش میگو از روش سنتی به روش متراکم، از سوی فعالان شیلاتی جزیره هستیم؛ چراکه این شیوه پرورش یکی از بدترین روش‌ها در مبحث تولیدات شیلاتی است.

به گفته فتح‌الهی؛ سیاست جاری سازمان منطقه آزاد قشم، صدور مجوز به فعالیت‌های پرورش میگو به شیوه سنتی را رد کرده و ادامه کار سرمایه‌گذاران در این حوزه را منوط به رعایت اصول قانونی و زیست‌محیطی، رعایت حریم دریا و جاده و موکدا رعایت حقوق عامه مردم کرده است.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در پایان تاکید کرد: هر سرمایه‌گذاری که در این چارچوب حرکت نکند، مشمول ابطال مجوز و قراردادهای فعالیتی می‌شود.

گفتنی است، در جلسه دیدار رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با اعضای شورای اسلامی روستای گوری، بخشی از مشکلات این روستا در حوزه‌های اجتماعی، سلامت و رفاهیات ساکنان این روستا، مورد گفتمان قرار گرفت.