رعایت پروتکل‌های بهداشتی، عامل رونق اقتصادی و گردشگری جزیره کیش
رعایت پروتکل‌های بهداشتی، عامل رونق اقتصادی و گردشگری جزیره کیش

تمام مصوبات ابلاغ شده شورای سلامت کیش در قالب ساختاری جدید «تصمیم، بخشنامه، اجرا و نظارت» با هدف پیشگیری از شیوع بیماری کووید‌19 در سطح این منطقه و فرهنگ‌سازی رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مراکز تجاری جزیره کیش الزامی است.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، هجدهمین جلسه شورای سلامت کیش با حضور غلامحسین مظفری رئیس هیات مدیره و مدیرعامل، معانین و مدیران سازمان منطقه آزاد کیش و دستگاه‌های اجرایی مستقر در سطح جزیره با محوریت فرهنگ‌سازی، اطلاع‌رسانی و آگاهی عموم مردم و گردشگران به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی، در سالن رازی مرکز همایش‌های بین‌المللی کیش برگزار شد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در ابتدای سخنان خود با تبریک فرا رسیدن عید سعید فطر، در رابطه با این که برای همه بخش‌های مراکز تجاری در جزیره کیش سیستم اجرایی رعایت پروتکل‌های بهداشتی ابلاغ شده است، اظهار داشت: بخشی از مراکز تجاری، ضوابط بهداشتی ابلاغ شده شورای سلامت را رعایت می‌کنند، ولی جدیت، دقت نظر و حساسیت در این زمینه وجود ندارد و این موضوع نگران کننده است.

غلامحسین مظفری تاکید کرد: اجرای ضوابط بهداشتی در قالب بخشنامه از سوی معاونت عمرانی و زیر بنایی سازمان منطقه آزاد کیش و مجموعه نظارتی دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی به عنوان یک ساختار قوی و قدرتمند با یک هم‌افزایی قابل اجرا است.

وی با بیان این که در پی تعطیلی مراکز تجاری و تلاش منسجم همه دستگاه‌های اجرایی در سه ماه گذشته دستاوردهای خوبی برای کنترل بیماری کرونا در سطح جزیره کیش صورت گرفت، اظهار کرد: حاصل تلاش‌های بی‌وقفه سازمان منطقه آزاد کیش، شورای سلامت، مرکز توسعه سلامت و رعایت مردم فرهنگ‌مدار در این منطقه به یک ثبات نسبی رسیدیم.

رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد کیش بیان داشت: در سطح کشور، جزیره کیش منطقه‌ای بود که در کنترل بیماری کووید۱۹ موفق عمل کرد و در صورت عدم رعایت موازین بهداشتی ضمن این که تلاش‌های سه ماه گذشته بی‌نتیجه می‌شود، بازگشت مجدد به حالت عادی نیز بسیار دشوار خواهد بود.

مظفری درخصوص رونق بخشیدن به فضای کسب و کار در کیش گفت: رعایت ضوابط بهداشتی و حفظ ثبات نسبی به دست آمده در جزیره کیش، منجر به رونق اقتصادی و گردشگری خواهد شد.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش تاکید کرد: مسافرانی که مقصد گردشگری خود را جزیره کیش انتخاب می‌کنند، از بدو ورود به این منطقه و با اطلاع‌رسانی برای آگاهی از اجرای ضوابط بهداشتی می‌توانند به عنوان یک مبلغ، چهارچوب‌های تعریف شده درخصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی در جزیره کیش را به سرزمین اصلی انتقال دهند.

گفتنی است، در آخرین مصوبات ابلاغ شده هفدهمین جلسه شورای سلامت کیش، پوشش ماسک به عنوان یکی از راهکارهای موثر از شیوع بیماری کرونا مورد تاکید قرار گرفته است و در همین راستا مدیران بازارهای کیش باید همراه با رعایت تمامی نکات بهداشتی، ضدعفونی روزانه و ورود تمامی افراد با «پوشش ماسک» و غرفه‌داران با حفاظت فردی شامل «ماسک و دستکش» در محل کار خود در بازارها حضور داشته باشند.

لازم به ذکر است، با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی می‌توانیم از شیوع بیماری کووید۱۹جلوگیری کنیم و این اقدام، تداوم حفظ و ارتقای سلامت جزیره کیش را تضمین خواهد کرد.