مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم اظهار داشت:

رفع تنش‌آبی جزیره در راستای عمل به رسالت انسانی توسط سازمان منطقه آزاد قشم

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم بر ضرورت احیا، تبلیغ و ترویج سنت وقف جهت حضور خیران برای عبور از تنش آبی جزیره قشم تاکید کرد.

به گزارش اخبار مناطق آزاد، عادل پیغامی در آیین افزایش ظرفیت تولید آب‌شیرین‌کن باسعیدو با هدف تامین آب شرب روستاهای غرب جزیره، اظهار داشت: مسئولیت تامین آب، آبرسانی و پرداخت یارانه تولید و توزیع در روستاهای جزیره قشم، برعهده آبفای هرمزگان بوده و این نهاد به بخشی از وظایف ذاتی خود عمل نکرده است.

وی ادامه داد: با وجود کمبودها و سختی‌هایی که وجود دارد، سازمان منطقه آزاد قشم در راستای عمل به رسالت انسانی خود و ارائه خدمات به تمامی ساکنان جزیره، با پرداخت یارانه و انجام هزینه‌های مختلف برای رفع مشکلات و تنش آبی جزیره تلاش می‌کند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با بیان اینکه مسئولان تمامی دستگاه‌ها و سازمان‌ها باید برای خدمت به مردم تلاش کنند، تاکید کرد: به نتیجه رسیدن طرح‌ها و پیگیری اجرایی شدن آنها، دارای اهمیت بالایی است و باید در خاطر داشت که بیان وعده‌هایی که عملی نشود، منجر به زیان اعتماد مردم به مسئولان و نظام می‌شود.

به گفته پیغامی؛ اقدام انقلابی متخصصان و مهندسان شرکت آب، برق و تاسیسات قشم برای ساخت، بازسازی و راه‌اندازی آب‌شیرین‌کن، عمل شایسته‌ و قابل افتخاری است و امیدواریم با ادامه این مسیر، شرایط برای رفع تنش آبی جزیره فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه بخشی از مردم جزیره همچنان به علت فقدان آب شرب در تنگنا هستند، تصریح کرد: اقدامات و کارهای زیادی برای حل این مشکل در سال‌های گذشته انجام نشده است، اما نمی‌توان نسبت به مشکلات مردم بی‌توجه بود.

 

ترویج وقف، برای رفع تنش آبی جزیره قشم

رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به اهمیت حضور و نقش‌آفرینی خیرین برای رفع مشکل آب جزیره قشم، اظهار داشت: باید با ترویج و تبلیغ فرهنگ وقف، شرایط را برای حضور واقفان و خیرین برای ساخت آب‌شیرین‌کن و تامین آب شرب و همچنین رفع تنش آبی در جزیره قشم فراهم شود.

پیغامی اذعان نمود: تامین آب، شبکه آبرسانی و پرداخت یارانه تولید و توزیع آب در روستاهای جزیره برعهده آبفای هرمزگان است و اقدامات امروز سازمان منطقه آزاد قشم برای تامین آب روستاها، فعالیتی رایگان در راستای رسالت انسانی این سازمان و برای خدمت‌رسانی به مردم است.

وی ادامه داد: در ال حاضر بخش خصوصی آمادگی تامین آب مورد‌نیاز جزیره قشم را دارد؛ همچنین امکان خرید آب از سازمان‌های دولتی مانند سازمان منطقه آزاد قشم دارای محدودیت‌هایی است امیدواریم با همکاری آبفای استان هرمزگان و وزارت نیرو بتوانیم برای رفع مشکل آب جزیره اقدام کنیم.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در پایان خاطرنشان کرد: خدمت‌رسانی به مردم، وظیفه تمامی مسئولان است و با برنامه‌ریزی خوب صورت گرفته، در آینده‌ای نزدیک ۲دستگاه آب‌شیرین‌کن در روستاهای غرب جزیره به بهره‌برداری خواهد رسید.