به منظور بهبود توان ناوگان گردشگری کیش صورت می‌گیرد:

رونمایی از کشتی بزرگ تفریحی-‌مسافرتی در جزیره کیش

کشتی بزرگ تفریحی-‌مسافرتی کارینا به منظور بهبود توان ناوگان گردشگری توسط شرکت پيشگامان عروس درياى كيش در محل بندرگاه جزیره کیش رونمایی و افتتاح می‌شود.

به گزارش اخبار مناطق آزاد، این کشتی در فضایی به وسعت ۱۵۰۰مترمربع در ۴طبقه به سفارش شرکت پیشگامان عروس دریای کیش و توسط کشتی‌سازی صدرا با هزینه ۲هزار میلیارد ریال در مدت ۳سال ساخته شده است.

این کشتی دارای سالنی با ظرفیت ۵۰۰نفر جهت برگزاری انواع کنسرت، نمایش‌ها و جشنواره‌ها با دید عالی به‌واسطه اختلاف سطح ایجاد شده در کف سالن است که به جدیدترین و به‌روزترین تجهیزات نور، صدا و تصویر مجهز شده است.

وجود تجهیزات پیشرفته صوتی و تصویری ازجمله نمایشگر دات‌۳ و بهترین و پیشرفته‌‌ترین میکسرهای صوت و نور، ویدیو پروژکتورها، اینترنت و لپ‌تاپ، پخش‌کننده‌های صوت، میکروفون‌های باکیفیت از نوع بی‌سیم و سیم‌دار و نورپردازی ویژه، این سالن را به یک سالن کنسرت بی‌بدیل در نوع خود، بر روی کشتی تبدیل کرده است.

سالن vip‌ ویژه برگزاری جشن‌های مختلف با ظرفیت ۵۰نفر، فضای برگزاری گالری و نمایشگاه‌های مختلف، اتاق‌های‌vip‌ هتلی مجلل با خدمات ۵ستاره، اتاق نگهداری کودک، ماساژ، نمازخانه خدمات درمانی و دارویی از دیگر امکانات این شناور است‌‌.

علاوه‌بر امکانات فوق، این شناور دارای اتاق‌های گریم خانم‌ها و آقایان، اتاق مانیتورینگ، اتاق صدا، اتاق تصویربرداری، سالن تشریفات‌ViP‌ و اتاق‌هایی برای مدیریت و کارکنان و عکاسی می‌باشد.

این کشتی از متریال ضد‌حریق ساخته شده و علاوه‌بر آن، جدیدترین سیستم اعلام حریق و اطفاء حریق با موتورخانه مجزا و سیستم تخلیه دود خودکار در این شناور اجرا و جهت تامین امنیت مسافرین، قایق‌های نجات، جلیقه‌های نجات و تجهیزات ضروری در کشتی مهیا شده است.

این نخستین سالن کنسرت در خاورمیانه بر روی کشتی است که از سیستم صوتی کاملا حرفه‌ای شامل میکسر  و استیج باکس ۵۲کانال لگند۳۰۰۰ بهره می‌برد و یکی از بهترین و پیشرفته‌ترین سیستم‌های صوتی حال حاضر دنیا است.

امکانات تصویری این سالن نیز شامل امکان تصویربرداری با سه دوربین و پروجکشن‌ها و امکان پخش تصویر است و طراحی فضای آن به صورت پیشرفته با ترکیبی از چوب و پارچه می‌باشد و تمامی سطوح آن با سیستم عایق صدا پوشیده شده است.

لازم به ذکر است، با رونمایی و افتتاح از کشتی بزرگ تفریحی-‌مسافرتی کارینا، فرصت‌های جدید شغلی برای ۴۰نفر به صورت مستقیم و برای ۱۵۰نفر غیرمستقیم فراهم می‌گردد.