ساخت ۳مدرسه در چابهار، کنارک و دشتیاری با مشارکت منطقه آزاد چابهار
ساخت ۳مدرسه در چابهار، کنارک و دشتیاری با مشارکت منطقه آزاد چابهار

سازمان منطقه آزاد چابهار در راستای ایفای نقش مسئولیت اجتماعی خود در حوزه آموزش در سال گذشته با انعقاد تفاهم‌نامه‌ای با اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان سیستان و بلوچستان و مشارکت موسسه خیریه دستیاری به دشتیاری احداث سیزده مدرسه در شهرستان‌های چابهار، کنارک و دشتیاری را با هدف توسعه زیرساخت‌های آموزشی شروع نموده است که فردا پنجشنبه 8خردادماه سال جاری شاهد افتتاح سه مدرسه با ده کلاس درس می‌باشیم.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، این مدارس در روستاهای پِت و گُراگی از دهستان باهوکلات شهرستان دشتیاری ونی‌ام بیت از دهستان پیرسهراب بخش مرکزی شهرستان چابهار با ده کلاس درس و اعتباری بالغ‌بر یک میلیارد و دویست میلیون تومان ساخته و تحویل ۲۷۰دانش‌آموز این روستاها می‌شوند.

این مدارس از ۱۳مدارس مورد تعهد سازمان منطقه آزاد چابهار در راستای عمل به مسئولیت‌های اجتماعی خود با اعتبار چهار میلیارد تومانی می‌باشند که اواخر سال‌۹۷ با اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان سیستان و بلوچستان طی تفاهم‌نامه‌ای مقرر شد ساخته شوند که سال گذشته یکی از این مدارس در روستای دج در بخش مرکزی شهرستان چابهار افتتاح شد.

همچنین سازمان منطقه آزاد چابهار بازسازی مدارس مناطق سیل‌زده در اثر حادثه سیل سال گذشته با تخصیص اعتبار ده میلیارد تومانی در سال‌۹۹ در دست اجرا دارد.

گفتنی است، «حسین علیمرادی» مؤسس خیریه «دست یاری به دشتیاری» می‌باشد که سال گذشته در حادثه‌ رانندگی هنگام بازدید از مدارس این مناطق، جان باخت؛ به همین دلیل یکی از مدارسی که فردا قرار است در یکی از محروم‌ترین روستاهای جنوب بلوچستان (گُراگی) افتتاح شود، بنام ایشان نام‌گذاری شده است.