مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در دیدار با مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان هرمزگان مطرح کرد:

سازمان منطقه آزاد قشم ایفاگر نقش موثر صیانت از اراضی در جزیره قشم

در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری در حمایت از تولید و پشتیبانی و اجرایی نمودن مصوبات سفر آیت‌الله رئیسی رئیس قوه قضاییه وقت به استان هرمزگان و همچنین اجرای بندهای تفاهم‌نامه فی مابین ذبیح‌الله خدائیان ریاست سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و حمیدرضا مومنی دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی؛ سند مالکیت شهرک صنعتی طولا به مساحت 2هزار و 600هکتار از سوی مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان هرمزگان به رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم تحویل داده شد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، علی درویش‌پور در جلسه با مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان هرمزگان گفت: نگاه کارشناسی و تخصصی در کنار هماهنگی و همکاری بخش‌های مختلف، یکی از عوامل ایجاد افزایش کارایی و همچنین سطح رضایتمندی ساکنان و مراجعان است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم ادامه داد: موضوع زمین در مناطق آزاد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و امیدوار هستیم که تثبیت مالکیت منطقه آزاد قشم ضمن ایجاد شفافیت، امکان مدیریت زمین و حفظ سرمایه‌ها و ظرفیت‌های موجود در منطقه را جهت ایجاد توسعه متوازن فراهم کند.

وی اضافه کرد: جزیره قشم دارای ظرفیت‌های کم‌نظیر طبیعی، اقتصادی و گردشگری است و برای بهره‌مند شدن از این ظرفیت‌ها باید با دقت در واگذاری‌ها به سوی مالکیت و حاکمیت قانونی سازمان منطقه آزاد قشم حرکت کنیم.

به گفته درویش‌پور؛ امروز سازمان منطقه آزاد قشم مهم‌ترین نقش را در حوزه صیانت از اراضی ملی و دولتی در جزیره قشم ایفا می‌کند.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در پایان با قدردانی از زحمات و تلاش‌های مدیرکل اسناد و املاک استان هرمزگان و رئیس و کارکنان اداره ثبت اسناد شهرستان قشم، خاطرنشان کرد: هماهنگی بیشتر میان بخش‌ها و برگزاری مستمر جلسات می‌تواند زمینه‌ساز اجرای کامل تفاهم‌نامه میان دو مجموعه باشد و بستر را برای اقدامات خوب آینده جهت رفاه حال و ارائه خدمات بهتر به مراجعان فراهم کند.

همچنین مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان هرمزگان نیز در این جلسه گفت: برای حل مشکلات مردم، نیازمند تشکیل کارگروه‌های تخصصی و برگزاری جلسات مستمر جهت هماهنگی بیشتر و انجام فعالیت صحیح و قانونی هستیم.

سیدعبدالرسول حسینی ادامه داد: طی سال‌های گذشته (به ویژه از سال‌۱۳۹۹) با راه‌اندازی سامانه‌های مختلف شاهد سرعت گرفتن فرآیند حل مشکلات، افزایش هماهنگی‌های میان‌بخشی و بهبود خدمات‌رسانی به مردم هستیم.

وی افزود: با تثبیت مالکیت دولت، ضمن ایجاد شفافیت، امکان مدیریت زمین در منطقه آزاد قشم به صورت یکپارچه فراهم می‌شود.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان هرمزگان در پایان با بیان اینکه این دست اقدامات می‌تواند به رونق فضای تولید در منطقه کمک کند، ابراز امیدواری کرد که در آینده نزدیک اسناد مربوط به سایر اراضی منطقه نیز صادر و در اختیار سازمان منطقه آزاد قشم قرار بگیرد.