سفر مشاور رئیس‌جمهور به منطقه آزاد ماکو

مشاور رئيس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری-‌صنعتی و ويژه اقتصادی، امروز چهارشنبه (2آذرماه) به منظور بازدید از مناطق محروم و طرح‌های سرمایه‌گذاری، عمرانی و زیرساخت‌های لجستیکی با استقبال مسئولین محلی منطقه، وارد فرودگاه بین‌المللی منطقه آزاد ماکو شد.

به گزارش اخبار مناطق آزاد،‌ حجت‌الله عبدالملکی در بدو ورود به منطقه آزاد ماکو در گفت‌وگو با خبرنگار صداوسیما گفت: ‌این سومین سفر بعد از مناطق آزاد چابهار و اروند است که به منظور بازدید از مناطق محروم و بررسی مسائل و مشکلات منطقه صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه در این سفرها دیدار با فعالان اقتصادی و فرهنگی نیز صورت می‌گیرد، افزود:  تقویت اقتصاد ملی،‌ جذب سرمایه‌گذاری خارجی، ایجاد اشتغال و صادرات ازجمله رسالت‌های مناطق آزاد است که برای نیل به اهداف یاد شده، با تمام توان اقدام خواهیم کرد.

براساس این گزارش، بازدید پروژه فنس‌کشی منطقه، پروژه دامپروری ۱۰هزار رأسی «ارس دام آرشام»، «شهرک صنایع سبک»، «پایانه‌های لجستیکی مستقر در شهر بازرگان» و بازدید از «شهرک صنعتی شماره یک» در دستورکار مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری-‌صنعتی و ویژه اقتصادی قرار دارد.

عبدالملکی در ادامه این سفر با نخبگان و فعالین فرهنگی گام دوم انقلاب و فعالان اقتصادی منطقه دیدار و گفت‌وگو می‌کند و در جلسه مشترک شورای معاونین و هیات مدیره سازمان منطقه آزاد ماکو نیز حضور خواهد داشت.

گفتنی است، شرکت در جلسه شورای اداری منطقه آزاد ماکو و بازدید از گمرک و مرز بازرگان از دیگر برنامه‌های سفر مشاور رئیس‌جمهور به بزرگترین منطقه آزاد کشور است.