شفافیت، عامل افزایش اعتماد عمومی و رضایت مردم از سازمان منطقه آزاد قشم
شفافیت، عامل افزایش اعتماد عمومی و رضایت مردم از سازمان منطقه آزاد قشم

مراسم معارفه نریمان توکلی جویباری، سرپرست جدید مدیریت بازرسی و نظارت و پاسخگویی به شکایات سازمان منطقه آزاد قشم با حضور رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل این سازمان و نیروهای این مدیریت برگزار شد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، حمیدرضا مومنی در این مراسم با تشکر از زحمات و فعالیت‌های صورت گرفته در زمان مدیریت گذشته بازرسی و نظارت و پاسخگویی به شکایات، گفت: این مدیریت با توجه به رابطه نزدیک با ارباب رجوع می‌تواند نقشی مهم و تاثیرگذار در افزایش میزان رضایتمندی مراجعان و پرسنل مجموعه نسبت به عملکرد سازمان ایفا کند.

وی با تاکید بر لزوم آسیب‌شناسی در حوزه‌های مختلف سازمان توسط این مدیریت، افزود: مدیریت بازرسی و نظارت و پاسخگویی به شکایات، با کار کارشناسی و مستندسازی گزارش‌ها می‌تواند به صورت ریشه‌ای، بسیاری از مشکلات موجود در ساختار و بروکراسی اداری را کاهش دهد.

رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد قشم ادامه داد: مدیریت بازرسی و نظارت و پاسخگویی به شکایات سازمان می‌تواند در حوزه ایجاد شفافیت، ارزیابی عملکرد و تهیه گزارش‌های مستند و آسیب‌شناسانه، نقش دیده‌بان سازمان را داشته باشد و از وقوع برخی تخلفات جلوگیری کند.

به گفته مومنی، برای بالا بردن اعتبار و حرکت رو به جلو در این مدیریت باید علاوه فعالیت‌های جاری و رسیدگی به شکایات موجود، به عنوان سیاستگذار برای کاهش بروکراسی، ایجاد شفافیت و افزایش میزان رضایتمندی مراجعان و نیروی انسانی سازمان، راهکارهایی اندیشیده شود.

وی تصریح کرد: مدیریت بازرسی و نظارت و پاسخگویی به شکایات با همکاری و هماهنگی مدیریت روابط عمومی و امور بین‌الملل می‌تواند اقدامات مهمی در راستای ایجاد شفافیت در سازمان منطقه آزاد قشم اجرایی کنند.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در پایان خاطرنشان کرد: مدیریت بازرسی و نظارت و پاسخگویی به شکایات در دوره جدید باید با هماهنگی سایر مدیریت‌ها و بخش‌های سازمان، با جدیت به دنبال ایجاد شفافیت و اعتماد عمومی نسبت به سازمان باشد.

 

اقدامات ویژه برای ایجاد شفافیت انجام می‌شود

براساس این گزارش، نریمان توکلی جویباری نیز در این مراسم با قدردانی از زحمات مدیر گذشته مدیریت بازرسی و نظارت و پاسخگویی به شکایات، گفت: فرمایشات و دستورات مدیرعامل محترم سازمان منطقه آزاد قشم و منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در سالم‌سازی و کرامت انسانی و توجه به خواسته‌ها و مطالبات مراجعین، سرلوحه برنامه‌ها و عملکرد آتی این مدیریت خواهد بود.

سرپرست مدیریت بازرسی و نظارت و پاسخگویی به شکایات سازمان منطقه آزاد قشم ادامه داد: این مدیریت با توجه به ارتباط نزدیک با ارباب رجوع و نیروی انسانی سازمان، دارای جایگاه حساسی بوده و نیازمند نگاه ویژه‌ای برای افزایش میزان رضایتمندی است.

مشاور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم افزود: امیدوار هستیم که در دوره جدید این مدیریت با برنامه‌ریزی بتواند اقدامات ویژه‌ای در راستای مبارزه با تخلف و ایجاد شفافیت در ساختار سازمان ایجاد کند.

در پایان این مراسم، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با اهدای حکمی، نریمان توکلی جویباری را به عنوان سرپرست جدید مدیریت بازرسی و نظارت و پاسخگویی به شکایات این سازمان منصوب کرد.

براساس این گزارش، در متن حکم سرپرست مدیریت جدید بازرسی و نظارت و پاسخگویی به شکایات سازمان منطقه آزاد قشم آمده است:

«با توجه به سوابق، تجربیات و تعهد جنابعالی به موجب این حکم با حفظ سمت به عنوان سرپرست مدیریت بازرسی و نظارت و پاسخگویی به شکایات منصوب می‌شوید».

همچنین در بخش دیگری از حکم آماده است:

«امید است با اتکا به الطاف الهی و همکاری و مساعدت سایر همکاران، با استفاده از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها در راه خدمت به مردم فهیم و شایسته منطقه و اهداف جمهوری اسلامی موفق و موید باشید».

گفتنی است، نریمان توکلی جویباری، فارغ‌التحصیل رشته حقوق بوده و سوابق درخشانی ازجمله مدیرکل حقوقی شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه منطقه آزاد قشم، نایب رئیس هیات مدیره شرکت آب و برق و تاسیسات سازمان منطقه آزاد قشم، جانشین مدیر امور حقوقی و قراردادها، رئیس اداره نظارت بر عملکرد فعالین اقتصادی قشم و رئیس اداره امور اصناف سازمان منطقه آزاد قشم را در کارنامه فعالیتی خود دارد.

وی هم‌اکنون نیز با عنوان مشاور و مدیریت حوزه مدیرعامل در سازمان منطقه آزاد قشم مشغول ارائه خدمت به این منطقه آزاد می‌باشد.

لازم به ذکر است، پیش از این، حامد افضلی عهده‌دار‌ سمت مدیریت بازرسی و نظارت و پاسخگویی به شکایات سازمان بوده که در این جلسه از زحمات و‌ تلاش‌های وی طی این مدت تقدیر شد.