دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری-‌صنعتی و ویژه اقتصادی تاکید کرد:

ضرورت تسهیل سفر گردشگران به‌ویژه برای جام‌جهانی به مقصد کیش

مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری-‌صنعتی و ویژه اقتصادی گفت: با تجهیز پایانه جدید فرودگاه کیش این طرح به عنوان بهترین فرودگاه کشور آمادگی پذیرش پروازهای مختلف از اقصی نقاط کشور به‌ویژه برای جام‌جهانی را دارد.

به گزارش اخبار مناطق آزاد، سعید محمد در مراسم رونمایی از طرح‌های مختلف جزیره کیش به‌ویژه رونمایی از رویداد ملی «کیش گیمز» که بزرگترین مسابقات ساحلی کشور است، بر تسهیل حضور گردشگران خصوصا برای جام‌جهانی اشاره کرد و اظهار داشت: پیش از این در جزیره کیش حدود یک میلیون مسافر در سال تردد داشتند که با افتتاح ترمینال جدید، ظرفیت این فرودگاه به ۶میلیون مسافر در سال خواهد رسید. با این ظرفیت جدید مشکل حمل‌ونقل مسافران مرتفع خواهد شد.

وی عنوان کرد: در تفاهم‌نامه‌ای که با کشور قطر به امضاء رسید، مقرر شد در زمان برگزاری مسابقات جام‌جهانی در هفته ۴۰۰پرواز از جزیره کیش به کشور قطر انجام گردد.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی افزود: این مهم از طریق ایرلاین‌های داخلی و قطری محقق می‌شود و درحال مذاکره هستیم که مراحل پایانی آن را نهایی کنیم.

سعید محمد گفت: همه تلاش ما این است که بسترسازی خوبی برای هواداران فوتبال در جزیره کیش داشته باشیم و خروجی‌های آن نیز تا هم‌اکنون مشخص شده است.

وی اظهار کرد: گام‌های موثری در راستای احداث زمین‌های فوتبال، مکان‌های اقامتی، هتل‌های ۵ستاره، ترمینال فرودگاه و ترمینال بندری برداشته شده است.

مشاور رئیس‌جمهور ادامه داد: تعداد ۲۲رویداد برای این ایام طراحی شده و رویدادهای مختلفی را در نظر گرفته‌ایم که همه این اتفاقات مقدماتی است که بتوانیم شور و شوق را برای جام‌جهانی فوتبال در جزیره کیش ایجاد کنیم‌‌.

سعید محمد اذعان داشت: اقامت در جزیره کیش برای مسافران جام‌جهانی نسبت به قطر و کشورهای همسایه بسیار ارزان است. ایرانی‌هایی که می‌خواهند بازی‌های تیم‌ملی را در قطر تماشا کنند، به نفع‌شان است که در جزیره کیش اقامت کنند. امکانات پروازی و شناوری آماده است که مسافران را در ایام برگزاری مسابقات جام‌جهانی جابه‌جا کند.

وی در پاسخ به این سوال که تا چه اندازه اقدامات انجام شده در جزیره کیش برای جذب مسافران خارجی تاثیرگذار است، گفت: اقداماتی که انجام دادیم نه تنها برای جام‌جهانی‌۲۰۲۲ بلکه برای توسعه پایدار جزیره کیش خواهد بود؛ نیاز به همه این زیرساخت‌ها داشتیم که در آینده اگر بخواهیم رویداد دیگری برگزار کنیم مشکلی نداشته باشیم.

مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در پایانخاطرنشان کرد: در تمامی بخش‌ها از قبیل سلامت، حمل‌ونقل فرودگاهی و بندری زیرساخت‌های لازم انجام شده و آینده خیلی خوبی برای مردم جزیره کیش پیش‌بینی می‌کنیم. هدف ما تکمیل کلیه زیرساخت‌ها در جزیره کیش است.