مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش تصریح کرد:

ضرورت لحاظ زمان‌بندی مشخص و نقشه‌راه کاربردی در طرح‌های عمرانی کیش

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش ضمن بازدید از طرح‌های عمرانی کیش بر لزوم ارائه نقشه و زمان‌بندی منسجم تاکید کرد.

به گزارش اخبار مناطق آزاد، مهدی کشاورز در این بازدید نحوه عملیات اجرایی بهسازی زمین چمن را بررسی کرد و با ابراز نارضایتی ازعدم وجود برنامه مشخص و منسجم، خواستار تسریع در تدوین برنامه زمان‌بندی برای اجرای بخش‌های مختلف این طرح شد.

به گفته مسئولان شرکت عمران، آب و خدمات کیش به عنوان متولیان امر، بهسازی، بازسازی و نوسازی پیست دومیدانی همچنین محوطه و فنس دور زمین به طول ۵۰۰متر و گاتر جمع‌آوری آب‌های سطحی دور زمین چمن با حمایت معاونت عمرانی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد کیش درحال انجام است. پیست دومیدانی، دور زمین فوتبال شماره یک المپیک کیش، شامل ۶خط استاندارد است که از مواد تارتان پوشیده می‌شود و به زودی عملیات اجرای آن به پایان می‌رسد.

با اتمام این طرح، زمین مذکور علاوه بر امکان برگزاری مسابقات دو و میدانی، در سایر رشته‌های ورزشی میدانی ازجمله پرش سه‌گام، پرتاب نیزه و پرش با نیزه نیز قابلیت استفاده خواهد داشت.

همچنین اجرای چمن هیبریدی برای نخستین بار در زمین فوتبال مجموعه ورزشی المپیک (ترکیب چمن طبیعی و الیاف چمن مصنوعی) در راستای آماده‌سازی این جزیره برای تبدیل به پایگاه فوتبال کشور در دست ساخت است و بخشی از محوطه مجموعه المپیک نیز به عنوان بانک چمن در نظر گرفته شده که پس از برش برای اجرا به زمین اصلی انتقال می‌یابد. ساماندهی وضعیت روشنایی با استفاده از نورهای LED و ساخت سازه های پیرامونی به مساحت ۸۰۰متر نیز ازجمله برنامه‌های مدنظر در بخش‌های بعدی این طرح است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش همچنین با تاکید بر تسریع در اتمام طرح زمین تنیس اظهار داشت: زمان تخمینی برای اتمام این طرح پایان خرداد اعلام شده اما این طرح باید تا ۱۵اردیبهشت سال جاری به بهره‌برداری برسد.

وی در ادامه این مطلب تصریح کرد: زمان‌بندی در این‌گونه موارد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده باید این طرح در زمان تعیین شده از سوی سازمان تکمیل شود.

مهدی کشاورز در بازدید از پیشرفت ۴۰درصدی ساختمان جدید دادگستری کیش، ضمن ابراز نارضایتی از روند پیشرفت ساخت بر لزوم اهمیت تسریع در عملیات این طرح تاکید کرد و افزود: با پیشرفت عملیات ساخت، این طرح با روند فعلی تا پایان سال به بهره‌‌برداری نخواهد رسید، از این رو باید این مهم مورد توجه ویژه قرار گیرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش تاکید کرد: تمام طرح‌های عمرانی باید دارای زمان‌بندی مشخص، برنامه مدون و نقشه راه و کاربردی باشند و هیچ قصوری در این خصوص مورد پذیرش سازمان نخواهد بود‌‌.

وی تصریح کرد: آمارهای اعلام شده درخصوص پیشرفت پروژه‌ها و زمان اتمام طرح واقعی نبوده و باید تمامی آمار و ارقام دارای جدول زمان‌بندی به روز شده و قابل راستی‌آزمایی باشد.

همچنین، معاون فنی و عمرانی شرکت عمران، آب و خدمات کیش، در تشریح روند بهسازی زمین اصلی تنیس گفت: این طرح بیش از ۷۰درصد پیشرفت فیزیکی داشته و بهسازی و اتمام برج نور، سازه‌های چادری و سکوهای شرقی و غربی تا پایان خرداد‌ماه پیش‌بینی شده است.

ساختمان جدید دادگستری کیش در زمینی به وسعت بیش از ۳هزار مترمربع واقع شده که درسه طبقه با زیربنای ۳۶۰۰مترمربع درحال ساخت است.

زیربنای مفید این ساختمان شامل بخش‌های مختلفی چون دادسراها، دادگاه‌ها، خدمات عمومی و مشترک و میان‌بخشی می‌باشد. محوطه مجموعه نیز بیش از یکهزار مترمربع بوده و ۵۹۰مترمربع پارکینگ اختصاصی برای این ساختمان درنظر گرفته شده است. متراژ طبقه همکف ۱۳۱۴مترمربع، طبقه اول ۱۲۵۶مترمربع و متراژ طبقه دوم ۶۹۶مترمربع است.

شایان ذکر است، در این بازدید سعید پورزادی معاون عمرانی و زیربنایی، منصور ملانوری سرپرست مدیریت امور زیربنایی، محسن نظرپور سرپرست شرکت عمران، آب و خدمات کیش، محمد نیکجو سرپرست روابط عمومی و امور بین‌الملل و جمعی از مدیران و مسوولان سازمان منطقه آزاد کیش و شرکت‌های تابعه حضور داشتند.