طراحی یک رویداد جهانی با بهره‌مندی از ظرفیت گردشگری دریایی کیش
طراحی یک رویداد جهانی با بهره‌مندی از ظرفیت گردشگری دریایی کیش

معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش گفت: با توجه به زمان کوتاهی که تا برگزاری جشنواره تابستانی کیش داریم، باید تلاش کنیم تا رویداد ملی در زمینه مسابقات دریایی رقم بزنیم و همچنین تا پایان سال می‌توان موقعیتی فراهم کرد که یک رویداد جهانی طراحی، عملیاتی و اجرایی شود.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، جلسه‌ای تحت عنوان بررسی ظرفیت‌ها و امکانات گردشگری دریایی با محوریت برگزاری بیست و سومین جشنواره تابستانی کیش با حضور خسرو نشان معاون گردشگری، علی ابراهیمی معینی مدیر نظارت بر خدمات و مراکز گردشگری و ایرج شرف‌زاده رئیس اداره ارتباطات مردمي و امور ایثارگران سازمان منطقه آزاد کیش، محمدتقی امیری خراسانی سرپرست موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش و جمعی از فعالین ورزش و تفریحات دریایی کیش در سالن اجتماعات معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش برگزار شد.

معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش از طراحی، عملیاتی و اجرایی یک رویداد جهانی در کیش خبر داد و گفت: با تشکیل کارگروه توسعه گردشگری دریایی، بیست و سومین جشنواره تابستانی کیش با بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و امکانات گردشگری دریایی برگزار می‌شود.

خسرو نشان، آیین‌های دریایی در سواحل ایران را یکی از مهم‌ترین ظرفیت‌های جذب گردشگران عنوان کرد و افزود: می‌توان با سرمایه‌گذاری در حوزه‌ آیین‌های دریایی سواحل ایران در قالب سنتی و مدرن، رویدادهای متعدد را تعریف و اجرایی نمود.

وی در این نشست بر لزوم اهمیت بازی‌های دریایی و همجوار بودن این منطقه با دریا به منظور جذب گردشگری اشاره داشت و تصریح کرد: ظرفیت‌هایی که در حوزه تفریحات دریایی در این منطقه وجود دارد، می‌تواند یکی از جذابیت‌های گردشگری برای مسافرانی باشد که مقصد گردشگری خود را جزیره کیش انتخاب می‌کنند.

معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش در ادامه افزود: تفریحات و ورزش‌های دریایی از زیر آب به ‌صورت سنتی از قدیم اجرا می‌شد و سبک مدرن آن امروزه مورد توجه ساکنین جزیره کیش و گردشگران قرار گرفته است.

نشان، با بیان این که ۲۳کلوپ دریایی در جزیره کیش پذیرای ساکنین جزیره کیش و گردشگران هستند، اظهار کرد: باید ظرفیت‌ها و جذابیت‌های گردشگری کیش در قالب بروشورهای معرفی کلوپ‌های دریایی به ‌صورت گسترده در سطح کشور و منطقه معرفی، اطلاع‌رسانی و در دسترس عموم قرار گیرد.

معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش خاطرنشان نمود: بسیاری از گردشگران بدون شناخت و آگاهی لازم از ظرفیت‌های اماکن گردشگری کیش به این منطقه سفر می‌کنند، بنابراین معرفی ویژگی‌های گردشگری می‌تواند در این زمینه مزیت‌های بسیار زیادی را داشته باشد.

گفتنی است، در این جلسه برنامه‌های پیشنهادی ورزش و تفریحات دریایی برای جشنواره تابستانی از سوی موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش با همکاری فعالین این حوزه بررسی شد و نتیجه حاصل از آن در اختیار معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش قرار گرفت تا در تابستان رویدادهای مختلف و متنوع دریایی طراحی و اجرا شود.