عزم جدی مجلس در جهت رفع موانع تولید و تحقق شعار سال در مناطق آزاد
عزم جدی مجلس در جهت رفع موانع تولید و تحقق شعار سال در مناطق آزاد

نماینده مردم جلفا و مرند و رئیس فراکسیون مناطق آزاد و ویژه اقتصادی مجلس شورای اسلامی، از عزم جدی مجلس برای کمک به رفع موانع تولید و تحقق شعار سال در مناطق آزاد کشور خبر داد‌.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، معصومه پاشایی بهرام در نشستی با حضور محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی، ضمن ارائه گزارشی از ایرادات وارده بر لایحه حذف معافیت مالیات بر ارزش افزوده در مناطق آزاد، بر لزوم پیگیری مطالبات فعالین اقتصادی، سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان مستقر در این مناطق تاکید کرد.

وی با اشاره به معافیت مالیات بر ارزش افزوده به عنوان یکی از ابزارهای جلب و جذب سرمایه‌گذاران که در نص صریح «قانون چگونگی اداره مناطق آزاد و ویژه اقتصادی» قید شده، لزوم متعهد بودن قانونگذاران به قوانین وضع شده قبلی و جلوگیری از تضییع حقوق مردم بومی و فعالین این مناطق را ضروری دانست‌‌.

رئیس فراکسیون مناطق آزاد و ویژه اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: این معافیت‌ها و تاسیس مناطق آزاد در نقاط محروم مرزی طی سال‌های متمادی باعث رونق نسبی و در سال‌های اخیر با تلاش‌های انجام شده، اقدامات موثری برای رفع محرومیت، رونق تولید و ایجاد اشتغال پایدار صورت پذیرفته است؛ ضروری است با حفظ و حراست از مانع‌تراشی‌هایی که باعث تعطیلی این کسب و کارها می‌شود، اجتناب کرد.

بنا بر این گزارش، رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با تاکید بر حفظ اعتماد فعالین اقتصادی و حمایت از ایشان، بر لزوم فعالیت همه دستگاه‌ها در راستای اجرایی شدن شعار سال و رفع موانع تولید تاکید کرد.

محمدباقر قالیباف، همچنین موافقت خود را با بررسی دقیق و کارشناسی مجدد این لایحه در کمیسیون‌های مرتبط اعلام نمود.

گفتنی است، مجلس شورای اسلامی با لغو قانون معافیت مناطق آزاد، فعالین این مناطق را مکلف به پرداخت مالیات بر ارزش افزوده کرده است.