در نشست مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با مدیر مخابرات هرمزگان مطرح شد:

عزم دولت جهت توسعه زیرساخت‌های ارتباطی جزیره قشم

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در نشستی با حضور مدیر مخابرات هرمزگان و مدیر مخابرات قشم، از عزم دولت برای توسعه زیرساخت‌های ارتباطی جزیره قشم سخن گفت.

به گزارش اخبار مناطق آزاد، افشار فتح‌الهی در این نشست بیان کرد: یکی از مطالبات به‌حق مردم جزیره، ارتقای کیفیت خدمات اینترنتی و ارتباطی در قشم است و باید تلاش کنیم با یک برنامه‌ریزی دقیق و اجرایی این مطالبه را برآورده سازیم.

وی ادامه داد: برای تسریع جهانی شدن جزیره و تبدیل شدن قشم به شهر هوشمند، به توسعه زیرساخت‌های ارتباطی و الکترونیکی نیاز است و با ایجاد تعامل و هم‌افزایی بین سازمان و شرکت مخابرات این موضوع عملی خواهد شد.

به گفته فتح‌الهی؛ در نخستین گام و به سرعت باید نقاط کور جزیره در حوزه پوشش آنتن و اینترنت شناسایی و برای حل مشکلات آنها اقدام شود و همچنین با توجه به ورود گسترده گردشگران به جزیره قشم در نوروز و فصول گردشگری، پوشش آنتن درجزیره برای این تعداد از جمعیت فراهم شود.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل منطقه آزاد قشم در پایان خاطرنشان کرد: امروز زندگی مردم به دنیای فناوری اطلاعات و ارتباطات گره خورده و دسترسی همگانی به اینترنت یکی از اصول مهم است و تلاش خواهیم کرد دسترسی روستانشینان جزیره به اینترنت باکیفیت را فراهم کنیم‌‌.

گفتنی است، در دیدار افشار فتح‌الهی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با مهدی حیدری مدیر مخابرات منطقه هرمزگان و فرخ شرف رئیس مخابرات قشم، راهکارهای ارتقای خدمات ارتباطی در قشم بررسی شد.