برای اولین بار در بین مناطق آزاد انجام گرفت:

عضویت شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه ماکو در اتاق مشترک بازرگانی ایران و ترکیه

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه ماکو گفت: در راستای جذب سرمایه‌گذار خارجی در سطح منطقه آزاد ماکو، این شرکت عضو اتاق مشترک بازرگانی ایران و ترکیه شد.

به گزارش اخبار مناطق آزاد، ابراهیم جلیلی اظهار داشت: شرکت شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه ماکو در راستای انجام ماموریت خود و با هدف کوشش در جهت جذب سرمایه‌گذاری خارجی و گسترش ارتباطات و تعاملات صاحبان صنایع و بازرگانان ایرانی و کشور ترکیه در زمینه‌های مختلف تجارت، صنعت، خدمات، کشاورزی، معدن و سایر امور مربوطه، به عضویت اتاق مشترک بازرگانی ایران و ترکیه درآمد.

وی افزود: این اتاق با توجه به حجم بالای مبادلات تجاری ایران و ترکیه و پس از احساس نیاز شدید به لزوم گسترش هدفمند و ساختار یافته تجارت ایران با کشور ترکیه ایجاد شده است.

جلیلی ادامه داد: همچنین‌ این اتاق با هدف تشویق توسعه سرمایه‌گذاری و گسترش سطح مبادلات اقتصادی دوجانبه میان کشورهای جمهوری اسلامی ایران و ترکیه و همچنین رفع مشکلات موجود در راه توسعه همکاری میان فعالان اقتصادی دو کشور و یافتن راهکارهای مناسب جهت برطرف نمودن اختلافات حقوقی میان شرکت‌های ایرانی و ترک با همکاری و حمایت نهادها و ارگان‌های ذی‌ربط در دو کشور و با درنظر گرفتن توان بخش خصوصی در این مهم بوده است.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری و توسعه ماکو در پایان خاطرنشان کرد: این اتاق به عنوان رکن اصلی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در تجارت با ترکیه در سال‌۱۳۹۸ تاسیس گردید، که با توجه به موقعیت جغرافیایی ماکو و مجاورت با کشور ترکیه عضویت در آن و ایفای نقش فعال و پویا و اثرگذار در آن، به تسهیل ارتباطات با فعالین اقتصادی بخش خصوصی ترکیه و جذب سرمایه‌گذاری کمک شایانی خواهد نمود‌.

لازم به ذکر است، شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه ماکو (سهامی خاص) در تاریخ‌۲۷/۱۰/۱۳۹۵ با شماره ثبت‌۳۵۲۵ و شناسه ملی‌۱۴۰۰۶۵۰۹۲۹۱ به ثبت رسیده است. این شرکت دارای تابعیت ایرانی بوده و صددرصد سهام آن متعلق به سازمان منطقه آزاد تجاری-‌صنعتی ماکو است. شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه ماکو در چارچوب مفاد اساسنامه و قوانین و مقررات حاکم بر مناطق آزاد تجاری-‌صنعتی جمهوری اسلامی ایران اداره می‌شود و مرکز اصلی آن در منطقه آزاد ماکو است.