فروش صکوک اجاره‌ای ۳هزار میلیارد ریالی شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه کیش در ٣٠ثانيه
فروش صکوک اجاره‌ای ۳هزار میلیارد ریالی شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه کیش در ٣٠ثانيه

با حضور مرتضي بانك مشاور رئيس‌جمهور و دبير شورايعالي مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و غلامحسين مظفري مدير عامل سازمان منطقه آزاد كيش، صکوک اجاره‌ای ۳هزار میلیارد ریالی شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه کیش در تالار بورس کیش عرضه و در ٣٠ثانيه به فروش رسيد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، دارایی مبنای انتشار این اوراق یک باب ملک ویلایی با کاربری مسکونی است که توسط شرکت واسط مالی دی سوم از شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه کیش خریداری شده و سپس به صورت اجاره به شرط تملیک به آن شرکت واگذار می‌شود.

این اوراق ۴ساله و با نرخ اجاره بهای ۱۸درصد است که این اجاره بها هر سه ماه یک بار توسط شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به حساب دارندگان اوراق واریز می‌شود.

ناشر این اوراق، شرکت واسط مالی دی سوم (بامسئولیت محدود) بوده و عرضه آن از طریق شرکت فرابورس ایران انجام شد.

ضامن این اوراق بانک مسکن بوده و بازارگردان و متعهد پذیره‌نویس آن شرکت تامین سرمایه بانک مسکن و عامل فروش این اوراق شرکت کارگزاری بانک مسکن است.

گفتنی است، مرتضی بانک مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد کشور، امروز دوشنبه (۲۰ آبان‌ماه) به منظور بازدید و حضور در مراسم روز کیش به این جزیره سفر کرد.

محمدرضا رستمی معاون فرهنگی، اجتماعی و صنایع خلاق، مجید صفدری معاون توسعه مدیریت، محمود منزوی‌زاده مشاور و مدیرکل حوزه و هانی صباغان مدیر سلامت دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی وی را در این سفر همراهی می‌کنند.