قشم؛ پایلوت مناطق آزاد در اجرای ابتکارات نوین بیمه‌ای کشور
قشم؛ پایلوت مناطق آزاد در اجرای ابتکارات نوین بیمه‌ای کشور

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: مناطق آزاد بهترین موقعیت را برای اجرای ابتکارات نوین بیمه‌ای در کشور دارند و منطقه آزاد قشم آماده است به عنوان پایلوت مناطق آزاد، زمینه اجرای این ابتکارات را در قشم فراهم بیاورد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، حمیدرضا مومنی در آیین امضاء تفاهم‌نامه اجرایی همکاری مشترک سازمان منطقه آزاد قشم و شرکت بیمه ایران معین که در مرکز بین‌المللی رشد قشم برگزار شد، افزود: اقتضای برنامه‌های توسعه و شرایط کشور می‌طلبد که شرکت‌های بیمه در وضعیت موجود باقی نمانند و برای آینده کشور ابتکارات و ابداعات جدیدی را طراحی و در دستورکار خود قرار دهند که مناطق آزاد خصوصا منطقه آزاد قشم آماده همکاری در این زمینه است.

وی با اشاره به اینکه ماهیت بیمه ایجاد آرامش و آسایش همه مردم خصوصا کارکنان، کارآفرینان و سرمایه‌گذاران است، تصریح کرد: شرکت‌های بیمه در بازار رقابت موظف‌اند در عین گسترش خدمات خود، سرعت در جبران خسارت و تامین نیازهای بیمه‌شدگان را در دستورکار خود قرار دهند؛ چراکه در غیر این صورت از قافله رقابت بازمی‌مانند.

مومنی در بخش دیگری از سخنان خود فعالیت‌های اقتصادی و پایگاه‌های اجتماعی فعالین اقتصادی را در قشم بسیار متنوع  خواند و گفت: هنر شرکت‌های بیمه در این جزیره باید این باشد که شرایطی در ارائه خدمات خود در نظر بگیرند تا همه با رضایت‌خاطر از این خدمات استفاده کنند.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم همچنین با اشاره به نظر‌‌های ارائه‌ شده در این نشست درخصوص برخی فعالیت‌های بیمه‌ای در قشم تاکید کرد که هیچ شرکت بیمه‌ای نباید خارج از موازین و مقررات قانونی در این جزیره فعالیت کند و سازمان منطقه آزاد قشم اجازه نخواهد داد حقوق کسانی که با رعایت قوانین در حال فعالیت در جزیره هستند، توسط نقض‌کنندگان قوانین پایمال شود.

براساس این گزارش، مدیرعامل شرکت بیمه ایران معین نیز در این آیین ضمن تقدیر و تشکر از مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم به خاطر تاکیدات و توجهات ویژه ایشان به صنعت بیمه، توضیحاتی درخصوص جایگاه حقوقی، مالکیت، گستره توزیع شعبات و توانمندی‌های مالی این شرکت ارائه کرد و با بیان اینکه این شرکت صرفا در مناطق آزاد کشور فعال است، خواستار تفکیک جایگاه این شرکت با سایر فعالان بیمه‌ای در منطقه آزاد قشم شد.

داریوش محمدی همچنین در بخشی از سخنان خود با اشاره به شرایط خاص ناشی از شیوع ویروس کرونا، بر ضرورت انطباق فعالیت‌های شرکت‌های بیمه با رفتارهای جدید مصرف‌کنندگان تاکید کرد و در این خصوص از اجرای طرحی برای ارائه تسهیلات قرض‌الحسنه خرید بیمه‌نامه در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی خبر داد.

همچنین، عابدین سعادتفر معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد قشم نیز در این نشست با ارائه گزارشی از پوشش بیمه‌ای کارکنان این سازمان، به دغدغه‌ها و دستورات مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم درخصوص ضرورت بیمه شدن پرسنل سازمان، به ‌عنوان عاملی برای توسعه و کامل شدن این پوشش تاکید کرد.

گفتنی است، در آغاز این آیین نریمان توکلی جویباری مشاور و مدیر حوزه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم نیز ضمن خوشامدگویی به مدیرعامل و اعضای هیات مدیره شرکت بیمه ایران معین، اظهار امیدواری کرد که امضاء تفاهم‌نامه همکاری مشترک سازمان منطقه آزاد قشم و شرکت بیمه ایران معین به نتایج مطلوب دو طرف برسد.