لزوم اقدام جهادی در جهت ایجاد اشتغال پایدار معلولان در مناطق آزاد کشور
لزوم اقدام جهادی در جهت ایجاد اشتغال پایدار معلولان در مناطق آزاد کشور

مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، همزمان با روز جهانی افراد دارای معلولیت، با جمعی از نمایندگان جامعه معلولین کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش اخبار مناطق آزاد، سعید محمد در این نشست ضمن تبریک به مناسبت این روز، بر لزوم اقدام جهادی برای ایجاد اشتغال پایدار معلولان در مناطق آزاد تجاری-‌صنعتی کشور تاکید کرد و گفت: توانمندسازی و ایجاد اشتغال پایدار برای معلولان کشور از اهداف دبیرخانه شورایعالی مناطق است که با همکاری جامعه معلولین با این دبیرخانه به این مهم دست خواهیم یافت.

وی افزود: در مناطق آزاد کشور به دنبال این هستیم که سرمایه‌گذاران را ملزم به جذب مددجویان و معلولان در واحدهای تولیدی در مناطق نماییم.

مشاور رئیس‌جمهور ادامه داد: با همکاری معاونت فرهنگی و اجتماعی دبیرخانه شورایعالی برای رفع آسیب‌های اجتماعی برنامه‌ریزی کنیم و با شناسایی نقاط مناسب در مناطق، منابع را در جای مناسب هزینه کنیم و در کوتاه‌ترین زمان بهترین نتیجه را بگیریم.

سعید محمد بر تشکیل کمیته مناسب‌سازی با همکاری معاونت فرهنگی و اجتماعی دبیرخانه شورایعالی تاکید کرد و گفت: لزوم استاندارد‌سازی هتل‌ها و اماکن سکونتگاهی برای معلولان در مناطق آزاد کشور از اولویت‌های ما در مناطق محسوب می‌شود. به همین منظور باید از دیدگاه‌های سازنده آقای محمودنژاد مشاور امور معلولان در دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و سایر عزیزان معلول برای برنامه‌ریزی بهتر و ایجاد زیرساخت‌های تفریحی، ورزشی و گردشگری مناسب برای این عزیزان استفاده کنیم.

براساس این گزارش، در این نشست تعدادی از نمایندگان معلولان از میزبانی شایسته مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تقدیر کردند و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح نمودند.

ایجاد زیرساخت و بسترسازی مناسب برای حضور معلولان در اماکن تفریحی و ساحلی مناطق آزاد، توجه به توانمندسازی و اشتغال پایدار برای معلولان، ایجاد گردشگری درمانی و توانبخشی تخصصی برای سالمندان و معلولان ضایعات نخایی در مناطق آزاد ازجمله موضوعاتی بود که از طرف نمایندگان جامعه معلولان در این نشست مطرح شد.

گفتنی است، سعید محمد مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری-‌صنعتی و ویژه اقتصادی در این نشست در حکمی «علی همت محمودنژاد» را به عنوان «مشاور دبیر در امور معلولان در مناطق آزاد تجاری-‌صنعتی» منصوب کرد.