تحقق وعده مدیرعامل منطقه آزاد قشم در 72ساعت:

مدرسه ابتدایی جزیره هنگام قشم، نوسازی و تجهیز شد

نواختن زنگ مهر سال‌1398 در مدرسه ابتدایی جزیره هنگام، نه تنها سرآغاز فصل علم‌آموزی، بلکه آغازگر ایجاد تغییر، نوسازی و تجهیز این مدرسه بود که با درایت رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم پس از بازدید از این فضای آموزشی و دستور مستقیم وی در راستای انجام مسئولیت‌های اجتماعی سازمان و با هدف به‌روزرسانی فضای فیزیکی و امکانات سخت‌افزاری مدرسه، در کمتر از 72ساعت محقق شد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، مدیر منطقه ویژه اقتصادی قشم و نماینده سازمان در امور توسعه گردشگری جزیره هنگام، گفت: در آیین نواختن زنگ مهر امسال در مدرسه هنگام، دانش‌آموزان با توجه به برخی از کمبودها و نارسایی‌ها در امکانات مدرسه، خواستار بازدید مدیرعامل منطقه آزاد قشم از فضای مجمتع آموزشی هنگام شدند، که وی سه روز پس از آگاهی از این درخواست، با حضور در جزیره هنگام و مشاهده مشکلات اعلام شده، دستور نوسازی و تجهیز این مدرسه را صادر کرد.

سیدمحمد امین جعفری ادامه داد: خرید ۶دستگاه کولر گازی برای پنج کلاس و دفتر مدیریت این مدرسه یکی از دستورات مدیرعامل بود که به صورت آنی اجرا شد.

وی ادامه داد: پیش از این دانش‌آموزان به دلیل نبود امکانات سرمایشی مجبور بودند از دو کلاس به صورت مشترک استفاده کنند که این موضوع چالش‌های زیادی پیش روی آنان قرار داده بود.

به گفته جعفری علاوه بر تجهیز امکانات سرمایشی، بازسازی کلاس ‌ها با انجام رنگ‌آمیزی دیوارها و نصب پرده نیز محقق شد.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی قشم، اصلاح فضای فیزیکی مدرسه به منظور افزایش ضریب امنیت دانش‌آموزان را از دیگر اقداماتی خواند که در راستای بهسازی این مدرسه انجام شده است.

وی از تلاش کارکنان مدیریت منطقه ویژه اقتصادی قشم در اجرای دستورات مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم که نگاه ویژه‌ای به حوزه آموزش و پرورش دارند، قدردانی و ابراز امیدواری کرد که با ایجاد تعامل بین دستگاه‌های شهرستان قشم، دانش‌آموزان جزایر هنگام، لارک و قشم در شرایط ایده‌آل تحصیل کنند.

همچنین در ادامه، مدیر مدرسه هنگام بیان کرد: کمبود امکانات و تجهیزات در این مدرسه و استفاده مشترک از چندکلاس محدود موجب ایجاد مشکل در تحصیل دانش‌آموزان بود.

جعفر باقرزاده گفت: پس از تجهیز و بازگشتن کلاس‌های درس به مدار آموزش، هم‌اکنون کلاس‌ها به صورت مجزا برگزار می‌شود و دانش‌آموزان در آرامش بیشتر به تحصیل می‌پردازند.

وی با تشکر از رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد و مدیر منطقه ویژه اقتصادی قشم که با همت مضاعف و نگاه ویژه به دانش‌آموزان و حوزه آموزش و پرورش در مدت کوتاه مشکلات این مدرسه را برطرف ساختند؛ ابراز امیدواری کرد مشکلات جزئی باقی مانده نیز به زودی توسط دستگاه‌های مسئول ازجمله آموزش و پرورش برطرف گردد.