مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش درپاسخ به اظهار نظرنماینده مجلس درخصوص فعالیت های عمرانی درکیش؛ سلام من را به ایشان برسانید

دکتر انصاری لاری دربازدید از روند پیشرفت پروژه های زیربنایی درپاسخ به سخنان نماینده مجلس مبنی برکاهش فعالیت ها ی عمرانی درکیش به خبرنگاران گفت: سلام من را به ایشان برسانید. به گزارش مناطق آزاد، دکتر انصاری لاری دربازدید سرزده از عملیات احداث پروژه ترمینال جدید فرودگاهی که با حضور قائم مقام ، معاونان ومدیران […]

دکتر انصاری لاری دربازدید از روند پیشرفت پروژه های زیربنایی درپاسخ به سخنان نماینده مجلس مبنی برکاهش فعالیت ها ی عمرانی درکیش به خبرنگاران گفت: سلام من را به ایشان برسانید.

به گزارش مناطق آزاد، دکتر انصاری لاری دربازدید سرزده از عملیات احداث پروژه ترمینال جدید فرودگاهی که با حضور قائم مقام ، معاونان ومدیران سازمان منطقه آزاد کیش و اصحاب رسانه انجام شد با بیان اینکه فعالیت های گسترده عمرانی وزیربنایی درجزیره کیش درحال اجراست گفت: عملیات اجرایی فرودگاه جزیره کیش با حدود دوسال توقف از ۴۵ روز پیش با پیگیریهای دکتر خانزادی معاون عمرانی سازمان منطقه آزاد کیش آغاز شده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش افزود: با وجود اینکه بازدید امروز بدون اطلاع به پیمانکار پروژه انجام شده شاهد پویایی خوبی درپروژه هستیم ودر حال حاضر ۱۷۰ نفر دراین پروژه مشغول به کار هستند که البته در بهار آینده با حداکثر توان روند ساخت ترمینال جدید فرودگاهی کیش پیگیری می شود.

وی با اشاره به پیشرفت خوب پروژه درمدت ۴۵ روز گفت: حجم کار اجرایی در این مدت کوتاه بسیار زیاد بوده وبا وجود اینکه راه اندازی کارگاه پس از توقف حدود دو سال کار دشواری است اما می بینیم که علاوه بر راه اندازی مجدد عملیات احداث پروژه ، درمدت ۴۵ روز  بخش های مهمی مانند کف وسقف اجرایی شده است.

انصاری لاری تاکید کرد: با توجه به روند پرشتاب تکمیل پروژه ترمینال جدید فرودگاهی کیش، برنامه ریزی شده تا ۱۸ ماه آینده این ترمینال به بهره برداری رسد.

وی میزان اعتبار پیش بینی شده برای این پروژه را ۳۵۰ میلیارد تومان اعلام کرد وافزود: تاکنون بخشی از این اعتبار هزینه شده است وحدود ۲۲۰ میلیارد تومان دیگر نیز باید هزینه شود.

مدیرعامل سازمان منطقه ازاد کیش محل تامین اعتبار لازم برای این پروژه را درآمدهای سازمان عنوان کرد وگفت: سیستم سازمان منطقه ازاد کیش درآمد هزینه است دربخشی از این تاسیسات که نیاز به منابع ارزی دارد پیمانکار عهده دار تامین نیاز شده وممکن است بهره برداری از بخش هایی از این پروژه به صورت  bot و یا bolt  به بخش خصوصی واگذار شود.

انصاری لاری همچنین در پاسخ به سوال خبرنگاران درخصوص اظهارات یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی درمورد عملکرد عمرانی تیم مدیریتی سازمان منطقه آزاد کیش گفت: سلام من را به ایشان برسانید.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش درپایان با بیان اینکه علاوه بر ترمینال جدید فرودگاهی درحوزه های عمرانی وزیربنایی اقدامات زیادی درحال اجراست که به فراخور پیشرفت پروژه ها اعلام خواهد شد افزود: روند احداث اسکله ۳۵ هزار تنی که توسط شرکت مکین دریا که زیرمجموعه قرار گاه سازندگی خاتم قرار دارد به کندی پیش می رفت درحال حاضر سرعت گرفته  وتلاش می شود درخرداد سال آینده به بهره برداری برسد. دربحث پسماندها ودفن زباله نیز که شرایط نامناسبی وجود داشت با فسخ همکاری با پیمانکار قبلی از طریق مناقصه به زودی نسبت به بکارگیری پیمانکار متخصص دراین زمینه اقدام خواهد شد.

گفتنی است ترمینال جدید فرودگاهی کیش پس از ترمینال امام خمینی (ره) دومین ترمینال بزرگ فرودگاهی کشور است .