مدیر ورزش و امور اجتماعی سازمان منطقه آزاد چابهار: ضرورت حمایت از ورزش‌های بومی و محلی در چابهار

مدیر ورزش و امور اجتماعی منطقه آزاد چابهار گفت: حمایت از ورزش‌های بومی برای کمک به جوامع محلی اولویت منطقه آزاد چابهار در راستای مسئولیت‌های اجتماعی است. به گزارش اخبار آزاد مناطق‌، مهدی آبروش گفت: منطقه آزاد چابهار حمایت از ورزش را در راستای مسولیت‌های اجتماعی خود و برمبنای تقویت و توسعه ورزش‌های بومی و […]

مدیر ورزش و امور اجتماعی منطقه آزاد چابهار گفت: حمایت از ورزش‌های بومی برای کمک به جوامع محلی اولویت منطقه آزاد چابهار در راستای مسئولیت‌های اجتماعی است.

به گزارش اخبار آزاد مناطق‌، مهدی آبروش گفت: منطقه آزاد چابهار حمایت از ورزش را در راستای مسولیت‌های اجتماعی خود و برمبنای تقویت و توسعه ورزش‌های بومی و محلی دنبال می‌کند‌.

وی افزود: کریکت یکی ‌از ورزش‌هایی است که به جرات می‌توان چابهار قطب آن است؛ ۸۰درصد ملی‌پوشان تیم‌ملی کریکت ایران از اهالی بومی چابهار و کنارک هستند و ما برای کریکت برنامه ‌ویژه‌ای درنظر گرفته‌ایم.

مدیر ورزش و امور اجتماعی منطقه آزاد چابهار با بیان این ‌که قرار است یک رویداد ملی و بین‌المللی کریکت نیز در منطقه آزاد چابهار برگزار شود، تصریح کرد: علاوه‌بر ساخت سالن و زمین مجهز کریکت در محدوده منطقه؛ به ‌سبب قطب بودن در کریکت، آموزش و استعدادیابی جوانان بومی را در دستور کار قرار دادیم و برای اعضای تیم‌‌ملی هم حمایت و اسپانسری برای اعزام به مسابقات بین‌المللی را درنظر گرفته‌ایم‌.

آبروش با بیان اینکه تقویت ورزش‌های آبی و ساحلی نیز با توجه استعداد و ظرفیت چابهار در دستور کار است، افزود: جذب و به کارگیری مربی درجه یک کشور جهت آموزش‌دهی، مشارکت در اعزام تیم به مسابقات زیرگروه و مسابقات لیگ استانی و کشوری و هم‌چنین اسپانسری بومیان در ورزش‌هایی مانند قایقرانی و موج‌سواری ازجمله اقدامات منطقه آزاد در تقویت ورزش‌های آبی و ساحلی است.

وی هم‌چنین از تشکیل تیم فوتبال ساحلی چابهار با اسپانسری کامل منطقه آزاد چابهار خبر داد و گفت: این تیم موفق شده با استعداد ویژه جوانانش به لیگ برتر فوتبال ساحلی بپیوندد و در بسیاری از مسابقات برای چابهار افتخار‌آفرینی کند‌.

مدیر ورزش و امور اجتماعی منطقه آزاد چابهار هم‌چنین از ارائه خدمات رایگان ورزشی به مناطق هم‌جوار خبرداد و گفت: تمام زیرساخت‌های ورزشی منطقه آزاد به‌ صورت رایگان در اختیار مردم است و آنها می‌توانند در سانس‌های مختلف از امکانات ورزشی منطقه آزاد چابهار به ‌صورت کاملا رایگان استفاده کنند.