مرتضی بانک با حضور در ایسنا خبر داد: الحاق بنادر بهشتی و کلانتری به منطقه آزاد چابهار

دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی امروز – چهارشنبه – مهمان خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) بود و اعلام کرد که با موافقت وزارت راه دو بندر بهشتی و کلانتری به منطقه آزاد چابهار ملحق شد و مدیریت این دو بندر برعهده سازمان بنادر و و وزارت راه است. به گزارش مناطق […]

دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی امروز – چهارشنبه – مهمان خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) بود و اعلام کرد که با موافقت وزارت راه دو بندر بهشتی و کلانتری به منطقه آزاد چابهار ملحق شد و مدیریت این دو بندر برعهده سازمان بنادر و و وزارت راه است.

به گزارش مناطق آزاد، مرتضی بانک و هیات همراه ضمن بازدید از بخش‌های مختلف خبرگزاری ایسنا، در جریان روند فعالیت‌های این خبرگزاری قرار گرفت و در جمع خبرنگاران به گفت‌وگو پرداخت و به سوالات مختلف مربوطه مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی پاسخ داد.

وی پس از بازدید از ایسنا درباره مصوبه شب گذشته شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی که با حضور معاون اول رییس جمهوری مبنی بر پیوستن بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری به منطقه آزاد تجاری – صنعتی چابهار برگزار شده بود، اظهار کرد: الحاق این دو بندر به منطقه آزاد چابهار ظرفیت لازمی به شمار می‌آمد که منطقه آزاد چابهار از آن محروم بود.

وی ادامه داد: با وجود این‌که منطقه آزاد چابهار در کنار دریا قرار داشت، امکان دسترسی به دریا برایش فراهم نبود، درحالی که یکی از ویژگی‌های مهم مناطق آزاد دسترسی به مرز و به ویژه دریاست.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با اشاره به سرمایه‌گذاری مطلوب صورت گرفته توسط وزارت راه و شهرسازی و سازمان بنادر و دریانودری در دو بندر مهم شهید بهشتی و شهید کلانتری، بیان کرد: با موافقت وزارت راه و شهرسازی این دو بندر به منطقه آزاد چابهار ملحق شد تا ظرفیت قابل اشاره‌ای را برای این منطقه ایجاد کند.

بانک ادامه داد: مدیریت دو بندر شهید بهشتی و کلانتری برعهده سازمان بنادر و دریانوردی و نیز  وزارت راه و شهرسازی است و دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی نیز با این مساله مشکلی ندارد.