مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم اظهار داشت:

مسجد جامع امام علی‌(ع) شهر قشم نمادی از وحدت و همدلی امت اسلامی

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از آغاز عملیات ساخت مسجد جامع بزرگ شهر قشم که با حضور برادران و خواهران شیعه و اهل سنت این جزیره انجام شد، به عنوان نمادی از وحدت و همدلی امت اسلامی نام برد.

به گزارش اخبار مناطق آزاد، افشار فتح‌الهی در این مراسم اظهار داشت: مسجد جامع امام علی‌(ع) به عنوان یک نماد فرهنگی و مذهبی برای برپایی آیین‌های ویژه خصوصا نماز عبادی و سیاسی جمعه بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

وی ادامه داد: امیدواریم هرچه زودتر با یاری همه خیران و دغدغه‌مندان جزیره قشم، مسجد جامع و مصلی امام علی‌(ع) در زمینی به مساحت ۱۷هزار و ۶۳۴مترمربع با بیش از ۲۶هزار مترمربع زیربنا برای آیین‌های ویژه اسلامی ساخته شود.

به گفته رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم؛ این مکان، آبرویی برای نسل‌های آینده جزیره قشم خواهد بود و بسیار خوشحال هستیم که کلنگ ساخت این مجموعه ارزشمند همزمان با سالروز میلاد منجی عالم بشریت حضرت مهدی‌(عج) به زمین زده شد.

شایان ذکر است، در این آیین، حضرت آیت‌الله محمد عبادی‌زاده نماینده مقام معظم رهبری در استان هرمزگان و امام‌جمعه بندرعباس، حجت‌الاسلام والمسلمین غلامرضا حاجبی امام‌جمعه شهرستان قشم، افشار فتح‌الهی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، عادل پیغامی عضو هیات مدیره سازمان منطقه آزاد قشم، سرهنگ حجت امیری‌کیا فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قشم و مدیران و مسئولان ادارات و نهادها و بزرگانی از اهل سنت حضور داشتند.