مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در دیدار با احمد مرادی نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:

مناطق آزاد، موتور محرکه تولید، صادرات و اشتغال پایدار در کشور

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در دیدار با احمد مرادی نماینده مردم استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی و اعضای کمیته تحقیق و تفحص از سازمان منطقه آزاد قشم گفت: مناطق آزاد می‌توانند به موتور محرکه تولید، صادرات و اشتغال پایدار در کشور بدل شوند.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، علی درویش‌پور ضمن تقدیر از زحمات این اعضا بیان داشت: تمام تلاش ما این است که با برنامه‌ریزی در مسیر یکپارچگی کارکردی و استفاده از ظرفیت تمام دستگاه‌های اجرایی جزیره، در راه توسعه و بالندگی این منطقه کار کنیم.

وی، رضایتمندی مردم را با اهمیت‌ترین سرمایه برای مسئولان خواند و افزود: شفافیت باید یکی از برندهای اصلی ما در خدمت به مردم باشد.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در پایان خواستار همکاری نمایندگان استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی برای رفع مشکلات و اصلاح قوانین مناطق آزاد کشور شد و خاطرنشان کرد: بخشی از چالش‌های موجود در این منطقه آزاد را می‌توان با هم‌افزایی میان دستگاه‌های حاکم در جزیره قشم به سمت سازندگی و توسعه هدایت کرد.

 

آماده همکاری و همراهی در اصلاح قوانین مناطق آزاد هستیم

همچنین، در این جلسه نماینده مردم بندرعباس، قشم، حاجی‌آباد، ابوموسی و بندر خمیر در مجلس شورای اسلامی، هدف از استقرار کمیته تحقیق و تفحص از سازمان منطقه آزاد قشم را بررسی اقدامات این سازمان خواند و بیان داشت: این بازبینی فعالیت‌ها کمک می‌کند که اگر تخلفی رخ ‌داده از آن بازدارندگی شده و در غیر این صورت بر پاکدستی مسئولان صحه‌گذاری می‌شود.

احمد مرادی ادامه داد: هدف دیگر این تحقیق و تفحص، احصا مشکلات قوانین مناطق آزاد و تلاش در تصحیح آن‌هاست.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، ضمن اعلام آمادگی برای همکاری در اصلاح قوانین مناطق آزاد گفت: متاسفانه مناطق آزاد هنوز نتوانسته‌اند به اهداف اصلی خود (ایجاد تولید در منطقه، افزایش صادرات، واردات منطقی و در نهایت اشتغال مولد و پایدار) دست پیدا کنند و ما امیدواریم با حضور شما و نگاه تعاملی که دارید، با تکریم مردم و گره‌گشایی از مشکلات جامعه جزیره اهداف این منطقه آزاد تحقق یابد.

گفتنی است، این جلسه با حضور علی درویش‌پور رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، احمد مرادی نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی و اعضای کمیته تحقیق و تفحص از سازمان منطقه آزاد قشم در دفتر مرکزی این سازمان برگزار شد.