معاون اول رئیس‌جمهور در جلسه شورای‌عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی تاکید کرد:

مناطق آزاد باید کانون جذب سرمایه‌گذاری و توسعه صادرات باشند

دومین جلسه شورای‌عالی مناطق آزاد تجاری-‌صنعتی و ویژه اقتصادی در دولت سیزدهم، عصر روز سه‌شنبه (17خردادماه) به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور برگزار شد.

به گزارش اخبار مناطق آزاد به نقل از پایگاه خبری معاون اول رئیس‌جمهور، محمد مخبر در این جلسه با تاکید بر اینکه مناطق آزاد کشور باید کانونی برای جذب سرمایه‌گذاری و توسعه صادرات باشند، گفت: باید تدابیری اتخاذ شود تا جذابیت صادرات نسبت به واردات در مناطق آزاد افزایش پیدا کند و اهمیت این موضوع در بودجه‌های سالانه و سرمایه‌گذاری‌ها مشهود باشد.

معاون اول رئیس‌جمهور، همچنین با بیان اینکه باید در دوره جدید شاهد دقت و سرعت هرچه بیشتر در انجام حسابرسی صورت‌های مالی سازمان مناطق آزاد کشور باشیم، اظهار کرد: حسابرسی‌ها و صورت‌های مالی باید به‌روز باشد و شاهد تاخیر در انجام این امور نباشیم.

براساس این گزارش، در این جلسه که وزرای کشور، امور اقتصادی و دارایی، دادگستری، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاون اجرایی رئیس‌جمهور نیز حضور داشتند، سعید محمد مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری-‌صنعتی و ویژه اقتصادی گزارشی از مصوبات نخستین جلسه شورای‌عالی در دولت سیزدهم ارائه کرد.

در این نشست همچنین برخی موضوعات و پیشنهادات از سوی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری-‌صنعتی و ویژه اقتصادی مطرح شد و پس از بحث و تبادل‌نظر به تصویب رسید.

گفتنی است، نصاب معاملات مناطق آزاد تجاری-‌صنعتی برای سال‌۱۴۰۱، اساسنامه سازمان‌های مناطق آزاد جدیدالتاسیس، اصلاح اساسنامه شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه مناطق آزاد ماکو، تدقیق محدوده و طرح جامع منطقه ویژه اقتصادی میرجاوه، طرح جامع منطقه ویژه اقتصادی سبزوار، اصلاح محدوده منطقه ویژه اقتصادی لرستان و تعیین محدوده و موضوع فعالیت و سازمان مسئول منطقه ویژه اقتصادی بروجرد ازجمله مصوبات این جلسه بود.