مناطق آزاد به دنبال خلق فرصت‌های جدید جهت توسعه اقتصادی
مناطق آزاد به دنبال خلق فرصت‌های جدید جهت توسعه اقتصادی

در راستای پیشبرد اهداف برنامه‌های مناطق آزاد تجاری-‌صنعتی و تعامل مستمر با نمایندگان خانه ملت به منظور وحدت رویه در تصمیم‌گیری‌های کلان برای این مناطق، نشستی با حضور جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری-‌صنعتی و ویژه اقتصادی برگزار شد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، در این نشست که محل دبیرخانه شورایعالی برگزار گردید، سعید محمد با تاکید بر اهمیت جایگاه مجلس شورای اسلامی در حوزه قانون‌گذاری و تسهیل در فرآیندها و اجرایی شدن برنامه‌های کلان مناطق آزاد گفت: مناطق آزاد در این برهه زمانی نیازمند همکاری و همیاری نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای توسعه روزافزون اهداف تعیین شده مناطق آزاد تجاری-‌صنعتی و ویژه اقتصادی هستند.

وی افزود: به نحوی که رعایت شرایط و مقتضیات قانونی این مناطق از سوی سایر دستگاه‌ها و نهادهای دولتی و مستقر دچار چالش‌های متعددی در حوزه‌های مختلف از قبیل مسائل گمرکی، صادراتی، سرمایه‌گذاری، گردشگری، کسب و کار و حمایت از جریان تولید است.

مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری-‌صنعتی و ویژه اقتصادی اظهار داشت: پشتیبانی و رفع موانع تولید در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور نیازمند همکاری و تعامل سایر دستگاه‌های اجرایی است.

در ادامه، سیداحمد رسولی نماینده مردم دماوند و فیروزکوه و نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن در مجلس شورای اسلامی در این نشست درخصوص همکاری و بهبود وضعیت مناطق آزاد و همچنین اعطای تسهیلات ویژه به سرمایه‌گذاران در مناطق آزاد پیشنهاداتی ارائه داد.

سیدناصر موسوی لاریگانی نماینده مردم فلاورجان و رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان نیز در این دیدار، بر تسریع راه‌اندازی مناطق ویژه اقتصادی شهررضا و مورچه‌خورت تاکید کرد.

همچنین، محمود عباس‌زاده نماینده مردم مشکین‌شهر و عضو کمیسیون امنیت ملی و حجت‌الله فیروزی نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی نیز از دیگر نمایندگانی بودند که با مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری-‌صنعتی و ویژه اقتصادی دیدار و گفت‌وگو کردند.

گفتنی است، در ادامه این دیدارها، هادی قوامی معاون امور حقوقی و مجلس وزارت اقتصاد نیز به منظور تعامل و همکاری در جهت تصویب طرح اصلاح قانون مناطق آزاد در مجلس شورای اسلامی و همچنین آماده‌سازی لایحه ایجاد اصلاح قانون این مناطق با «سعید محمد» دیدار کرد.