دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی بیان داشت:

مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از بخش‌های مهم اقتصادی دولت و کشور

دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری-‌صنعتی و ویژه اقتصادی در نشست با معاونین و مدیران این مجموعه، از مناطق آزاد به عنوان موتور محرک توسعه اقتصاد کشور نام برد و گفت: مجموعه دبیرخانه شورایعالی و مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از بخش‌های مهم اقتصادی کشور و دولت محسوب می‌شوند و رئیس محترم جمهوری نیز نسبت به این مناطق حساسیت ویژه‌ای دارند.

به گزارش اخبار مناطق آزاد، حجت‌اله عبدالملکی افزود: مناطق آزاد با شرایط و خصوصیاتی ویژه در نظر گرفته شده است که این ویژگی‌ها، مناطق آزاد را به موتور محرک اقتصاد کشور تبدیل کرده است.

وی، به کمبودها و کاستی‌ها در برخی از مناطق آزاد کشور اشاره کرد و اظهار داشت: به طورکلی گلایه‌هایی درخصوص عملکرد مناطق آزاد وجود دارد، همچون اشکالاتی که در بسیاری از نظام‌های اقتصادی کشور با آن مواجه هستیم، اما در مقابل این اشکالات، ظرفیت‌های قابل اعتنایی وجود دارد.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری-‌صنعتی و ویژه اقتصادی، به سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی اشاره کرد و بیان داشت: انتقال فناوری‌های پیشرفته، گسترش و تسهیل تولید، صادرات کالا و خدمات، تامین نیازهای ضروری و منابع مالی از خارج و مهم‌ترین آن رفاه مناسب ساکنان این مناطق ازجمله سیاست‌های کلی اقتصادی مقاومتی در این مناطق است که بر آن تاکید شده است‌‌.

عبدالملکی ادامه داد: درخصوص ایجاد مناطق آزاد جدید، فصل‌الخطاب قانون است و باتوجه به تصویب قانونگذار، حتما تسریع خواهد شد.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری-‌صنعتی و ویژه اقتصادی در پایان از اقدامات صورت گرفته در دولت‌های قبل و زحمات دکتر سعید محمد و همچنین دکتر نصراله ابراهیمی تشکر کرد و خاطرنشان نمود: ما رویکرد را تغییر نمی‏دهیم، بلکه تلاش می‌کنیم با همکاری هم، سرعت را برای رسیدن به اهداف بیشتر نماییم.

گفتنی است، در این نشست هر یک از معاونین و مدیران دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به ارائه گزارشی از اقدامات و عملکرد حوزه فعالیت خود پرداختند.