مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو اظهار کرد:

منطقه آزاد ماکو، مستعد جهت سرمایه‌گذاری در حوزه معادن

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: این منطقه به دلیل در اختیار داشتن منابع غنی معدنی، مستعد سرمایه‌گذاری و اجراء طرح‌های مرتبط با معادن است.

به گزارش اخبار مناطق آزاد، محمدرضا عبدالرحیمی در دیدار با مدیرعامل شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات اظهار داشت: با توجه به توانایی‌های شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات به عنوان اولین شرکت پروژه‌محور پذیرفته شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار، نسبت به سرمایه‌گذاری و گسترش همکاری با شرکت تجلی در این منطقه استقبال می‌کنیم.

وی ادامه داد: منطقه آزاد ماکو به دلیل در اختیار داشتن منابع غنی معدنی، مستعد سرمایه‌گذاری و اجراء طرح‌های مرتبط با معادن می‌باشد؛ در این راه خطیر و در چهارچوب قوانین و بر‌اساس اختیارات خود با همدلی، همیاری، پاکدستی مدیران و کارشناسان سازمان منطقه آزاد ماکو در راه اعتلاء و رونق اقتصادی منطقه از هیچ تلاشی دریغ نخواهند کرد.

عبدالرحیمی در ادامه به مزایای سرمایه‌گذاری خصوصا در امر صادرات اشاره کرد و افزود: با ورود شرکت تجلی به منطقه و اجراء پروژه‌های معدنی به دلیل قرابت با کشورهای همسایه و مهیا بودن امکانات گمرکی و درگاه‌های انتقال محصول خصوصا به کشور ترکیه، علاوه‌بر تامین نیاز داخلی، دسترسی به بازارهای صادراتی می‌تواند با کمترین هزینه تمام‌شده محقق گردد.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو در پایان ابزار امیدواری کرد: با سرمایه‌گذاری در این منطقه و داشتن سود مناسب، رضایت‌مندی سهامداران و ذی‌نفعان شرکت تجلی را در پی خواهد داشت و از سوی دیگر حضور و فعالیت اقتصادی شرکت تجلی عامل رونق، اشتغالزایی و ایفای نقش مسئولیت اجتماعی در مناطق کم‌برخوردار خواهد شد.

همچنین، مدیرعامل شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات در این دیدار ضمن تشکر و قدردانی از تمام اقدامات و همکاری‌های صورت گرفته توسط مدیران سازمان منطقه آزاد ماکو، به موانع و چالش‌های موجود در پروژه‌ها اشاره کرد و گفت: در صورت مرتفع شدن برخی مسائل، شرکت تجلی آمادگی اجراء پروژه در مناطق پرپتانسیل را دارد.

علی اکبری همچنین اظهار داشت: به منظور شناسائیی ریسک‌های مربوط با سرمایه‌گذاری، شرکت تجلی طی انعقاد تفاهم‌نامه با شرکت‌های مشاور تراز اول این صنعت، از خدمات آنها در زمینه امکان‌سنجی، تست پایلوت، مکان‌یابی، فنی اقتصادی، راستی‌آزمایی در اکتشاف محدوده مورد‌نظر بهره می‌برد. امیدواریم پس از تکمیل و بررسی گزارشات می‌توانیم سرمایه‌گذاری و اجراء پروژه در این منطقه را آغازکنیم.

براساس این گزارش، در این بازدید که مدیران بومی و مشاوران زبده صنعت، مدیرعامل شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات را همراهی کردند، به موارد مهمی ازجمله عوامل زیست محیطی، نحوه توزیع حامل‌های انرژی، چگونگی استفاده از منابع آبی، شرایط جغرافیایی، حمل جاده‌ای و مسائلی از این نوع پرداخته و تبادل اطلاعات نمودند.

شایان ذکر است، مدیر عامل شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات به اتفاق هیات همراه به بازدید میدانی از مناطق مختلف پرداخت و هدف این بازدید را بررسی وضعیت موجود و امکان‌سنجی منطقه دانست.