موفقیت شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی در تامین تجهیزات پایانه مسافری فرودگاه کیش
موفقیت شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی در تامین تجهیزات پایانه مسافری فرودگاه کیش

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش از موفقیت شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی برای تامین بخش قابل توجهی از تجهیزات مورد نیاز طرح پایانه مسافری فرودگاه بین‌المللی کیش خبر داد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، غلامحسین مظفری به همراه نعمت‌الله ترکی معاون توسعه، مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی، در بازدید از پایانه مسافری فرودگاه بین‌المللی کیش، بر اهمیت نقش موثر شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در مرکز نوآوری کیش برای تامین تجهیزات مورد نیاز این مجموعه تاکید کرد.

وی، پایانه مسافری فرودگاه بین‌المللی کیش را یکی از مهم‌ترین طرح‌های این منطقه در سطح کشور برشمرد و افزود: بهر‌ه‌برداری از این طرح بر‌اساس برنامه زمان‌بندی شده پیمانکار مربوطه تا پایان امسال پیش‌بینی شده بود و تلاش می‌شود با سرعت بخشیدن به روند اجرایی و ارتقای کیفیت، ساخت این مجموعه تا پایان امسال تکمیل شود.

مظفری درخصوص تامین بخشی از تجهیزات مورد نیاز این مجموعه از کشورهای خارجی اظهار داشت: با تنظیم قرارداد و پیش‌پرداخت هزینه‌ها، خوشبختانه از نظر تامین مالی هیچ مشکلی وجود ندارد و تمام پیش‌بینی‌های مورد نیاز در این زمینه انجام شده است.

رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به برگزاری جلسه‌ای با حضور مشاوران و پیمانکاران این طرح، تصریح کرد: طبق قرارداد و برنامه زمان‌بندی شده تلاش می‌کنیم مجموعه تا پایان امسال به بهره‌برداری برسد.

وی با بیان این که پایانه مسافری فرودگاه بین‌المللی کیش یک طرح خاص است و برای پذیرش ۶میلیون مسافر در سال پیش‌بینی شده است، اظهار نمود: با توجه به این که فرودگاه بین‌المللی کیش سومین فرودگاه پرتردد در سطح کشور است، ساخت و تکمیل این مجموعه در اولویت کار سازمان منطقه آزاد کیش قرار دارد.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در پایان خاطرنشان کرد: به دلیل ایجاد یک وقفه کوتاه برای تکمیل تجهیزات این مجموعه و راه‌اندازی آن در دوران رکود، مسائل حقوقی زیادی مطرح شد که در حال حاضر خوشبختانه با سرعت بخشیدن به فعالیت‌ها در این مجموعه و حمایت وزارت راه و شهر سازی، این طرح با کیفیت مناسب و سرعت بالا در حال ساخت و تجهیز است.

شایان ذکر است، در این بازدید، سیدمحمدرضا مداح مشاور و مدیرکل حوزه ریاست، ناصر آخوندی معاون توسعه مدیریت و سرپرست معاونت اقتصادی و سرمایه‌گذاری، علی مقدس‌زاده معاون عمرانی و زیر بنایی و برخی از مدیران سازمان منطقه آزاد کیش حضور داشتند.