مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش اظهار داشت:

نقش بی‌بدیل دانشگاه‌ها در توسعه فعالیت صنایع های‌تک در جزیره کیش

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره نقش مهم دانشگاه‌ها در راستای توسعه شهرک‌های صنعتی کیش برای فعالیت «صنایع های‌تک»، بر همکاری همه‌جانبه این مراکز و سازمان تاکید کرد.

به گزارش اخبار مناطق آزاد، رحیم سرهنگی در مراسم تکریم و معارفه رئیس پردیس بین‌المللی کیش دانشگاه تهران که در سالن مولوی این دانشگاه برگزار شد؛ بر ارتباط هرچه بیشتر میان سازمان منطقه آزاد کیش و پردیس‌های بین‌المللی دانشگاه‌های جزیره تاکید کرد و افزود: دانشگاه‌ها می‌توانند نقش مهمی در راستای توسعه شهرک‌های صنعتی کیش برای فعالیت صنایع های‌تک ایفا کنند.

وی با اشاره به این‌که مناطق آزاد بسترهایی برای توسعه تکنولوژی و دانش و فناوری به‌شمار می‌روند، عنوان کرد: در توسعه تکنولوژی، سه‌گانه‌ای با عنوان دانشگاه، صنعت و دولت وجود دارد که با همکاری مناسب این سه حوزه، تکنولوژی و فناوری توسعه خواهد داشت.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش اظهار داشت: با توجه به بیانات مقام معظم رهبری در بیانیه اقتصادی مقاومتی، بحث توسعه تکنولوژی در مناطق آزاد حائز اهمیت است.

سرهنگی تصریح کرد: از ظرفیت حضور پردیس‌های بین‌المللی دانشگاه های معتبر کشور در کیش می‌توان در راستای رشد و توسعه تکنولوژی و فناوری در منطقه اقدامات مهمی را انجام داد.

وی ادامه داد: دانشگاه‌های حاضر در کیش با توجه به جایگاه علمی و توان بالای برقراری ارتباطات، می‌توانند نقش مهمی در استقرار صنایع مختلف در کیش داشته باشند.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در پایان، حاکم شدن عقلانیت در تصمیم‌گیری‌ها را به عنوان یکی از مهم‌ترین نقش‌های دانشگاه‌ها برشمرد و گفت: دانشگاه‌ها با پژوهش‌های بلندمدت و یا به عنوان مشاور می‌توانند اثربخشی مطلوبی درتصمیم‌گیری‌های متعدد حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی سازمان و بخش‌های خصوصی داشته باشند.

همچنین، حجت الاسلام والمسلمین علیرضا بی‌نیاز نیز در این مراسم با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب و چشم‌اندازی که براساس اعتقادات از دیدگاه اسلامی، دینی و قرآنی در بحث مهدویت وجود دارد، به تاثیر مراکز علمی در توسعه و تقویت تمدن نوین اسلامی اشاره کرد و گفت: در این تمدن‌سازی مراکز علمی، دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه نقش بسزایی دارند.

امام‌جمعه کیش، رشد و توسعه فراگیر تمدن نوین اسلامی در دنیا را نتیجه تاکید و منابع تفکری دین اسلام و اهمیت به علم و علما و مراکز علمی عنوان کرد و افزود: مساجد، نخستین مراکز آموزشی در اسلام به‌شمار می‌روند که با رشد و توسعه تمدن اسلامی به مدارس و حوزه‌های دینی ارتقا پیدا کردند.

حجت الاسلام والمسلمین بی‌نیاز در پایان به نقش و هدف دانشگاه‌های حاضر در جزیره کیش اشاره کرد و خاطرنشان نمود: جذب دانشجویان خارجی، ارتباطات با مراکز علمی بین‌المللی، انجام پروژه‌های مشترک علمی باید به عنوان ویژگی‌های مهم دانشگاه‌های جزیره در نظر گرفته شود.

شایان ذکر است در پایان این مراسم حسن مروتی به عنوان رئیس جدید پردیس بین‌المللی کیش معرفی و از زحمات علیرضا ذاکر‌اصفهانی در زمان تصدی این سمت، تقدیر به عمل آمد.

گفتنی است، در آیین تکریم و معارفه رئیس پردیس بین‌المللی کیش دانشگاه تهران، امام‌جمعه اهل تسنن، معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع دانشگاه تهران، جمعی از مسئولان و مدیران سازمان منطقه آزاد کیش و شرکت‌های تابعه، مسئولان بسیج سپاه کیش، اساتید و دانشجویان حضور داشتند.